Podsumowanie sesji popołudniowej II dnia Mistrzostw Europy Juniorów

Zdjęcie główne:

Podsumowanie sesji finałowej II dnia mistrzostw Europy juniorów.
Kacper Stokowski został mistrzem Europy juniorów na dystansie 100 m stylem grzbietowym! W finale uzyskał czas 54.60, który jest lepszy od dotychczasowego rekordu Polski 18-latków.
Czwarte miejsce zajął Kamil Kaźmierczak (54.94).

Sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym (w składzie: Bartosz Piszczorowicz, Kornelia Fiedkiewicz, Aleksandra Polańska, Jakub Kraska) zdobyła brązowy medal, kończąc wyścig finałowy z czasem 3:30.76.

Na 4. pozycji w finale 200 m stylem klasycznym sklasyfikowany został Rafał Kusto. Nasz żabkarz uzyskał czas 2:15.50.

W rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym Antoni Kałużyński zajął 6. miejsce z czasem 15:27.45. Siódmy był Paweł Krawczyk (15:28.03).

W półfinałach 100 m stylem dowolnym Jakub Kraska zajął 3. pozycję, zanotował wynik 49.46 i ustanowił nowy rekord Polski 17-latków.
Do finału awansował także Bartosz Piszczorowicz (6. czas). W jutrzejszych finałach wystąpią jeszcze Marcel Wągrowski i Dominik Bujak (200 m stylem zmiennym) oraz Weronika Hallmann (200 m stylem klasycznym).