Podsumowanie sesji popołudniowej III dnia Mistrzostw Europy Juniorów

Zdjęcie główne:

Podsumowanie sesji finałowej III dnia mistrzostw Europy juniorów.
Jakub Kraska zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na dystansie 100 m stylem dowolnym!
Zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki uzyskał czas 49.35, który jest lepszy od rekordu Polski 17- i 18-latków.

Piąte miejsce w finale zajął Bartosz Piszczorowicz (G-8 Bielany Warszawa) z wynikiem 49.65.

Sztafeta dziewcząt 4x100 m stylem zmiennym (w składzie Julia Koluch, Weronika Hallmann, Katarzyna Kołodziej i Aleksandra Polańska) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów! Polki uzyskały czas 4:08.74, lepszy od rekordu kraju w kategoriach wiekowych 17- i 18-latków.

Weronika Hallmann zajęła 6. miejsce w finale 200 m stylem klasycznym 2:30.44 - rekord życiowy

W finale 200 m stylem zmiennym chłopców Marcel Wągrowski zajął 6 miejsce z czasem 2:03.24
Na 7. miejscu sklasyfikowany został Dominik Bujak (2:03.57).

Sztafeta 4x200m stylem dowolnym chłopców (w składzie Kacper Stokowski, Jakub Kraska, Bartosz Piszczorowicz, Antoni Kałużyński) zajęła 4. miejsce z czasem 7:21.16

W półfinale rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym Rafał Kusto zajął 14. miejsce (29.29).