Starty reprezentacji w Mistrzostwach Europy Juniorów

Zdjęcie główne:

Podsumowanie sesji finałowej V dnia mistrzostw Europy juniorów:
Marcel Wągrowski brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów na dystansie 400m stylem zmiennym z czasem 4:21.63
5. miejsce w finale na tym samym dystansie zajął Dominik Bujak 4:21.93 [rekord życiowy]
4x200 m stylem dowolnym dziewcząt:
8. Polska (Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Julia Klonowska, Olga Szczotka,) 8:22.75
Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym chłopców w składzie Kamil Kaźmierczak, Rafał Kusto, Jakub Kraska, Bartosz Piszczorowicz 3:38.77 - brązowy medal - Rekord Polski 18 lat

Podsumowanie sesji finałowej IV dnia mistrzostw Europy juniorów:
Kamil Kaźmierczak (TP Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów na dystansie 50m stylem grzbietowym (25.33)RŻ.
Na dystansie 800 m stylem dowolnym Paweł Krawczyk zajął 8. miejsce z nowym rekordem życiowym (8:08.85)
Antoni Kałużyński był 12. (8:13.64)
Kornelia Fiedkiewicz zajęła na 7. miejsce w finale na dystansie 50 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym, 25.78
Na dystanie 50m stylem grzbietowym 4. miejsce zajął Kacper Stokowski z czasem 25.59
Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym, w składzie: Kacper Stokowski, Weronika Hallmann, Jakub Kraska i Aleksandra Polańska, zajęła 5. miejsce z czasem 3:56.80

Podsumowanie sesji finałowej III dnia mistrzostw Europy juniorów:
Jakub Kraska zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na dystansie 100 m stylem dowolnym!
Zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki uzyskał czas 49.35, który jest lepszy od rekordu Polski 17- i 18-latków.
Piąte miejsce w finale zajął Bartosz Piszczorowicz (G-8 Bielany Warszawa) z wynikiem 49.65.
Sztafeta dziewcząt 4x100 m stylem zmiennym (w składzie Julia Koluch, Weronika Hallmann, Katarzyna Kołodziej i Aleksandra Polańska) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów! Polki uzyskały czas 4:08.74, lepszy od rekordu kraju w kategoriach wiekowych 17- i 18-latków.
Weronika Hallmann zajęła 6. miejsce w finale 200 m stylem klasycznym 2:30.44 - rekord życiowy
W finale 200 m stylem zmiennym chłopców Marcel Wągrowski zajął 6 miejsce z czasem 2:03.24
Na 7. miejscu sklasyfikowany został Dominik Bujak (2:03.57).
Sztafeta 4x200m stylem dowolnym chłopców (w składzie Kacper Stokowski, Jakub Kraska, Bartosz Piszczorowicz, Antoni Kałużyński) zajęła 4. miejsce z czasem 7:21.16
W półfinale rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym Rafał Kusto zajął 14. miejsce (29.29).

Podsumowanie sesji finałowej II dnia mistrzostw Europy juniorów:
Kacper Stokowski został mistrzem Europy juniorów na dystansie 100 m stylem grzbietowym! W finale uzyskał czas 54.60, który jest lepszy od dotychczasowego rekordu Polski 18-latków.
Czwarte miejsce zajął Kamil Kaźmierczak (54.94).
Sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym (w składzie: Bartosz Piszczorowicz, Kornelia Fiedkiewicz, Aleksandra Polańska, Jakub Kraska) zdobyła brązowy medal, kończąc wyścig finałowy z czasem 3:30.76.
Na 4. pozycji w finale 200 m stylem klasycznym sklasyfikowany został Rafał Kusto. Nasz żabkarz uzyskał czas 2:15.50.
W rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym Antoni Kałużyński zajął 6. miejsce z czasem 15:27.45. Siódmy był Paweł Krawczyk (15:28.03).
W półfinałach 100 m stylem dowolnym Jakub Kraska zajął 3. pozycję, zanotował wynik 49.46 i ustanowił nowy rekord Polski 17-latków.
Do finału awansował także Bartosz Piszczorowicz (6. czas). W jutrzejszych finałach wystąpią jeszcze Marcel Wągrowski i Dominik Bujak (200 m stylem zmiennym) oraz Weronika Hallmann (200 m stylem klasycznym).

Podsumowanie sesji finałowej I dnia Mistrzostw Europy Juniorów:
Sztafeta chłopców 4x100 m stylem dowolnym (Karol Ostrowski, Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski, Jakub Kraska) wywalczyła tytuł mistrzów Europy juniorów wygrywając finałowy wyścig z czasem 3:17.11. Wynik Polaków to nowy rekord Polski 18-latków.
Weronika Hallmann zostałą wicemistrzynią Europy juniorek na dystansie 50 m stylem klasycznym. Nasza zawodniczka w sesji finałowej dwukrotnie poprawiała rekord kraju 17-latek (31.67 w półfinale; 31.55 w finale)
Antoni Kałużyński zajął 4. miejsce w finale 400 m stylem dowolnym. Reprezentant Polski po południu uzyskał czas 3:53.37.
Sztafeta dziewcząt 4x100 m stylem dowolnym (Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Karolina Jurczyk i Kornelia Fiedkiewicz) zakończyła finałowy wyścig na 5. pozycji. Nasze pływaczki ponownie poprawiły rekord Polski 17- i 18-latek, uzyskując czas 3:47.17.
Do jutrzejszych finałów awansowali Kacper Stokowski i Kamil Kaźmierczak (100 m stylem grzbietowym) oraz Rafał Kusto (200 m stylem klasycznym).