Młodzi skoczkowie startowali w Dreźnie. Trzy miejsca w czołowej dziesiątce dla biało-czerwonych

Aż 155 skoczków do wody z 21 krajów stanęło na starcie międzynarodowych zawodów dla juniorów, które odbyły się w Dreźnie. Za naszą zachodnią granicą pojawili się też reprezentanci Polski. Biało-czerwoni sześciokrotnie startowali w finałach, trzy razy zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Zmagania w 11. edycji mitingu otworzył konkurs drużynowy, rozgrywany w Dreźnie po raz pierwszy. Nasz zespół przystąpił do skoków w składzie: Maciej Bujak, Natalia Piwowarska, Ada Siborenko i Oliwia Wilk. Polacy od samego początku dzielnie walczyli o jak najwyższą pozycję w mocnej stawce i po sześciu kolejkach mogli się cieszyć z zajęcia 5. miejsca. W klasyfikacji końcowej wyprzedzili Niemców i Ukraińców. Wygrała reprezentacja Australii.

Bujał był jeszcze w czołówce w grupie A (8. w skokach z wieży z wynikiem 427,20 pkt). Zawodnik COSW Częstochowa, który na początku kwietnia zdobył w tej konkurencji mistrzostwo Polski seniorów, ponownie – zarówno w eliminacjach, jak i w finale - uzyskał notę lepszą od minimum na mistrzostwa Europy juniorów w Rzeszowie.

Indywidualnie Bujak wystartował również na trampolinie 3 m, będąc najlepszym z czterech Polaków (23. miejsce). Nataniel Dynak był 27., Piotr Sadowski 28., a Piotr Kolasa zakończył rywalizację na 32. pozycji. Wspomniana trójka zajmowała też miejsca w trzeciej dziesiątce na trampolinie 1 m (Sadowski 21., Dynak 26., Kolasa 27.).

Dynak (Auerbach Tychy) i Sadowski (Pałac Młodzieży Syrena Warszawa) połączyli siły w finale skoków synchronicznych z trampoliny 3 m. W pięciu kolejkach otrzymali od sędziów łącznie 180,81 pkt i uplasowali się na 11. lokacie.

W tej samej konkurencji wśród dziewcząt czołowej dziesiątce rywalizację zakończyły Natalia Piwowarska i Oliwia Wilk. Zawodniczki COSW Częstochowa były 9. z notą 199.38 pkt. Piwowarska dostała się też do indywidualnego finału na tym przyrządzie, kończąc go na 11. pozycji. Podobnie jak na mistrzostwach Polski, już w eliminacjach wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów uzyskując 359,85 pkt. Do tego była 15. na trampolinie 1 m.

Z kolei Wilk wystartowała na wszystkich trzech przyrządach. Na trampolinie 1 m została sklasyfikowana na 28. lokacie, na trampolinie 3 m była 24., a na wieży 17.

W grupie B występ w finale zaliczyła Siborenko. Urodzona w 2009 roku reprezentantka warszawskiego Pałacu Młodzieży zajęła 12. miejsce w skokach z wieży. Była też 19. na trampolinie 1 m i 21. na trampolinie 3 m.