Biało-czerwoni lepsi od Słowaków na zakończenie eliminacji ME U-19

Reprezentacja Polski wygrała ze Słowacją 8:6 w ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U-19 w piłce wodnej, który odbywał się w Łodzi. Do finałów w Burgas awansowali Maltańczycy, którzy triumf w grupie C zapewnili sobie już w sobotę. Nasi waterpoliści uplasowali się na 2. miejscu.

Niedzielne spotkanie w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” pozwoliło biało-czerwonym odkuć się po przegranym starciu z Maltą, które pozbawiło ich szans na grę we wrześniowym turnieju w Burgas.

Podopieczni Marcina Bara, Piotra Resiaka i Michaiła Jazerskiego podeszli do rywalizacji z bardzo dobrym nastawieniem. Już w jednej z pierwszych akcji wynik otworzył efektowną bramką kapitan naszego zespołu, Wiktor Staniszewski. Pod koniec pierwszej kwarty nasze prowadzenie podwyższyli jeszcze Filip Szulc i Piotr Kędzior, a w drugiej części gry do siatki Słowaków ponownie trafił Staniszewski.

Przez całą pierwszą połowę rewelacyjnie dysponowany w naszej bramce był Jan Skaliński, dobrze funkcjonowała też cała defensywa i to sprawiło, że nasi rywale odpowiedzieli bramką dopiero w 16. minucie. Słowacy dużo lepiej rozpoczęli za to trzecią kwartę i nagle przegrywali już tylko 3:4.

Na szczęście biało-czerwoni szybko opanowali sytuację. Po bramkach Bartosza Grabińskiego, Piotra Kędziora i dwóch trafieniach Aleksandra Pyrka znów prowadziliśmy czterema bramkami. Podopieczni Karola Baco zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale to Polacy kończyli turniej z podniesionymi głowami. Wygrali 8:6 i zajęli drugie miejsce w grupie.

Nasi reprezentanci zakończyli zmagania Udział Polaków w turnieju wspierali sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego - PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., sponsor PZP – PKP Cargo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wcześniej awans przypieczętowali Maltańczycy, którzy ograli Bułgarów 16:10.

Polska – Słowacja   8:6 (3:0, 1:1, 4:4, 0:1)

Skład reprezentacji Polski: Piotr Kędzior (2 bramki), Aleksander Pyrek (2), Wiktor Staniszewski (2), Bartosz Grabiński (1), Filip Szulc (1), Paweł Broniecki, Kajetan Grabiński, Kamil Greif, Miłosz Janicki, Levente Stępiński, Michał Wajler – bramkarze: Igor Bańkowski, Jan Skaliński