Komunikaty

Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu" wspiera polskie pływanie poprzez bieżące udostępnianie obiektu oraz współorganizację wydarzeń.

Komunikat organizacyjny
Zgłoszenia w SEL
Oferta hotelowa   
Lista zgłoszonych klubów
Lista zgłoszonych zawodników

Polski Komitet Olimpijski wraz z  Komisją Sportu Kobiet PKOL ogłasza XX edycję Konkursu „Trenerka Roku”

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na wskazany w regulaminie adres w nieprzekraczalnym terminie 07.01.2021 roku.
Regulamin konkursu wraz z niezbędnymi informacjami znajdują się pod poniższym linkiem.

Informujemy, że 28 listopada 2020 roku odbyło się pierwsze w tej kadencji posiedzenie Biura Europejskiej Ligi Pływania (LEN) podczas którego wybierano członków poszczególnych Komitetów Technicznych  tej organizacji. Z wielką przyjemnością informujemy, że na wniosek PZP do Komitetów  tych zostało powołanych 3 przedstawicieli naszego Związku. Pan Jakub Krzywda wszedł w skład Komitetu Technicznego Pływania. Pan Bartłomiej Krynicki będzie brał udział w pracach Komitetu Technicznego Skoków do wody, natomiast Pan Łukasz Jarochowski został powołany na kolejną kadencję w skład Komitetu Technicznego Masters w piłce wodnej. SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Polski Związek Pływacki informuje, iż w odpowiedzi na pismo PZP z dnia 17.06.2020, Zespół Metodyczny zaakceptował zgodnie z propozycjami Związku zmiany dotyczące dyscyplin pływackich zaliczanych do System Sportu Młodzieżowego w roku 2020.
W pliku do pobrania zamieszczamy informację przesłaną do Związku.

W związku z opublikowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów ograniczającym liczbę uczestników zawodów sportowych do 150 zawodników, Zarząd PZP podjął w dniu 28.11.2020 r. Uchwałę elektroniczną dotyczącą organizacji ZMP juniorów 14 lat w Ostrowcu Św.

Decyzją Zarządu w zawodach tych:

- w konkurencjach indywidualnych każdy zawodnik będzie mógł wystartować w jednej konkurencji w ciągu każdego dnia zawodów,

- klub będzie mógł zgłosić do każdej konkurencji sztafetowej maksimum 2 zespoły sztafetowe.

W przypadku zgłoszeń wstępnych dokonanych przez kluby o liczbie startów większej niż wskazane w powyższej decyzji wykreśleń zawodników należy dokonywać zgodnie z komunikatem zawodów.

Komunikat organizacyjny

 

Oferta hotelowa oraz rezerwacja zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie została zamieszczona w plikach do pobrania.

Informacja w sprawie opłat startowychPolski Związek Pływacki  przypomina, że wielkość opłaty startowej uiszczanej przez kluby zgłaszające zawodników do poszczególnych rocznikowych Zimowych Mistrzostw Polski  musi być zgodna z liczbą startów ostatecznie przez nie potwierdzonych oraz dokumentem potwierdzającym to (skan przelewu) przesłanym do dnia 7.12.2020 r. (dla ZMP 15,16, 17-18 lat) 14.12.2020 r. (dla ZMP 14, ZMPSiM).
PROSIMY NIE DOKONYWAĆ OPŁAT STARTOWYCH NA PODSTAWIE ZGŁOSZENIA WSTĘPNEGO.

 

Strony