Francuzi lepsi na inaugurację mistrzostw Europy U-17

Reprezentacja Polski do lat 17 w piłce wodnej rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy, które odbywają się w tureckiej Manisie. W pierwszym spotkaniu, pomimo bardzo dobrej pierwszej kwarty, podopieczni Marcina Bara i Nikity Czupryny przegrali z Francuzami 4:10.

Nasi młodzi waterpoliści znakomicie weszli w mecz, który we wtorkowy poranek inaugurował cały turniej. Nie minęły nawet trzy minuty, a prowadzili już 2:0 po trafieniu Bartosza Grabińskiego i bramce z karnego Wiktora Staniszewskiego. Później na gola Jakuba Novacka szybko odpowiedział Piotr Kędzior i zrobiło się 3:1. W jednej z ostatnich akcji pierwszej kwarty Francuzi zdobyli jeszcze kontaktową bramkę i ta część gry zakończyła się wynikiem 3:2 dla reprezentantów Polski.

Kolejna partia była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Trójkolorowych. Nie pozwolili sobie na utratę żadnego gola, a do naszej siatki trafili dwukrotnie i pierwszy raz wyszli na prowadzenie.

Niestety, ich dobra passa trwała już do końca spotkania. Niwelować straty próbował jeszcze Jakub Błoch, który zdobył bramkę w trzeciej kwarcie, ale od stanu 4:5 następne trafienia na swoje konto zapisywali już tylko nasi rywale. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:10.

Polska U-17 – Francja U-17   4:10 (3:2, 0:2, 1:3, 0:3)

Bramki dla Polski: Bartosz Grabiński, Wiktor Staniszewski, Piotr Kędzior, Jakub Błoch

Skład: Igor Bańkowski, Mateusz Goik - Jakub Błoch, Piotr Kędzior, Adam Guzy, Oliwier Bańkowski, Wiktor Staniszewski (c), Bartosz Grabiński, Kajetan Grabiński, Mateusz Ciuła, Aleksander Pyrek, Paweł Broniecki, Jan Żabski

Teraz Polaków czekają kolejne dwa spotkania w fazie grupowej. Już w środę o 20:00 zmierzą się z gospodarzami turnieju, Turcją. Z kolei dzień później (o 15:30) rywalami biało-czerwonych będą Rumuni. Turniej w Manisie potrwa do 14 sierpnia.