Igrzyska Europejskie: Indywidualny finał Łukaszewicza. Polak 11. w skokach z wieży

Robert Łukaszewicz zajął 11. miejsce w konkursie skoków z wieży podczas szóstego dnia Igrzysk Europejskich. W eliminacjach tej konkurencji wystartował jeszcze Filip Jachim. Debiutujący na tak dużej imprezie zawodnik Stali Rzeszów został sklasyfikowany na 14. pozycji.

W walce o awans do finału Łukaszewicz pokazał się z bardzo dobrej strony. Oddał najlepszy skok całej pierwszej kolejki, a jeszcze przed ostatnią próbą znajdował się nawet na 3. pozycji. Dopiero gorzej wykonane 3 i pół salta Auerbacha w szóstej kolejce sprawiło, że spadł na 7. lokatę. Eliminacje zakończył z notą 369,50 pkt i pewnie wszedł do finału.

Na tym etapie rywalizację zakończył Filip Jachim. Zaledwie 19-letni reprezentant Polski zajął 14. miejsce, otrzymując od sędziów łączną ocenę 281,25 pkt.

Popołudniowy finał Łukaszewicz też rozpoczął bardzo obiecująco, ale ostatecznie nie poprawił noty z eliminacji. Wynik 336,45 pkt sprawił, że zawodnik Stali Rzeszów ukończył zmagania na 11. pozycji. Wygrał Timo Barthel, zdobywając złoto i kwalifikację olimpijską dla Niemców. Na podium stanęli też Robbie Lee z Wielkiej Brytanii i Riccardo Giovannini z Włoch.

W międzyczasie rozdano medale również w skokach synchronicznych z wieży kobiet. Tu również z triumfu cieszyli się Niemcy, za sprawą Christiny i Eleny Wassen. Srebro trafiło do Ukrainek, a brąz do Hiszpanek.

Zmagania w skokach do wody w ramach Igrzysk Europejskich zakończą się 28 czerwca. Ostatniego dnia zawodów na starcie stanie aż czworo biało-czerwonych. O 10:00 rozpoczną się eliminacje skoków z trampoliny 1 m kobiet, w których zaprezentują się Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska. Finał tej konkurencji zaplanowano na 16:00, natomiast ostatnim akcentem zawodów będzie konkurs skoków synchronicznych mężczyzn z trampoliny 3 m z udziałem naszego znakomitego duetu: Kacper Lesiak/Andrzej Rzeszutek. Początek tej konkurencji o 18:00.