Komunikaty

Wspaniały dzień dla pływania na wodach otwartych!
Sebastian Karaś przepłynął kanał La Manche w czasie 8 godzin 48 minut!
Trasa wynosiła 41 km.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

zdjęcie: zrzut ekranu ze strony Channel Swimming&Piloting Federation

Polski Związek Pływacki informuje o zbliżających się badaniach z programu Identyfikacji Talentów (TID).
Badania przeznaczone są dla medalistów Letnich Mistrzostw Polski rocznika 2001 będących jednocześnie w Kadrze Narodowej Juniorów.
Zakres badań obejmuje: Pomiary biomechaniczne - pomiary momentów sił 10 grup mięśni, moc kończyn dolnych w wyskoku, badanie lekarskie, test wysiłkowy – moc kończyn górnych (test Wingate 30s), pomiary antropometryczne, (analiza składu ciała, somatotyp), test wysiłkowy w wodzie (2*400m styl dowolny).

Arkusz treningowy na rok szkoleniowy 2015/2016 (w pliku do pobrania) dla kadry narodowej pływania, wymagany przez Wydział Szkolenia PZP
Wszelkie uwagi prosimy kierować do Piotra Woźnickiego na adres wozniak100@interia.pl

Mistrzostwa Świata Juniorów - dzień - 6 - podsumowanie.
Jakub Skierka (TROPS Kartuzy) kończy rywalizację na mistrzostwach świata juniorów na 7. miejscu w finale 200 m stylem grzbietowym! Czas naszego reprezentanta to 2:00.57.
Jakub Skierka (TROPS Kartuzy) na dystansie 200 m  stylem grzbietowym z szóstym czasem (2:00,76 s) awansował do popołudniowego finału.
Damian Chrzanowski (MZOS Płock) na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął 11 miejsce (2:00,70).
Patryk Adamczyk MKP Szczecin  na dystansie 200 m stylem motylkowym zajął 15 miejsce (2:01,76).

Prezentujemy wyniki po 4 edycjach cyklu Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych.
Klasyfikacja generalna
Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w finałowej edycji cyklu, która już za 10 dni, tj. w sobotę 22.08.2015 odbędzie się w Gdyni podczas wyścigu OPEN rozgrywanego w ramach BCT GDYNIA MARATHON 2015.

W popołudniwych finałach sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym w składzie Radoslaw Kawecki, Marcin Stolarski, Paweł Korzeniowski, Konrad Czerniak zajęła 8 miejsce z czasem 3:34,34 s.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

 

Sztafeta 4 x 100 m  stylem zmiennym w składzie Radosław Kawęcki, Marcin Stolarski, Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak awansowała z 7 czasem 3:33,50 s do finału, ustanawiając Rekord Polski oraz kwalifikację olimpijską!
Sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Anna Dowgiert, Katarzyna Wilk ustanowiły Rekord Polski czasem 4:04,43 s. Polki ostatecznie zajęły 18 miejsce. 
Gratulujemy zawodnikom i trenerom! 

Strony