Cenne zwycięstwo gorzowian

Czwarta kolejka Ekstraklasy piłki wodnej stała pod znakiem bardzo ciekawej konfrontacji Wateropolo Poznań z Alfą Gorzów Wielkopolski. Cenne zwycięstwo odnieśli goście, którzy dzięki temu umocnili się w czołówce tabeli. Liderem rozgrywek pozostała ekipa Uniwersytetu Warszawskiego.

Gorzowianie notują bardzo dobry początek sezonu. W Poznaniu świętowali już trzecie zwycięstwo. Dobrze weszli w mecz i po dwóch kwartach prowadzili już 6:2. Wtedy gospodarze rzucili się w pościg i już po pięciu minutach odrobili niemal wszystkie straty. Dwa trafienia w końcówce trzeciej kwarty pozwoliły zawodnikom Alfy trochę odetchnąć, ale w ostatniej części meczu Poznaniacy znów zdołali złapać kontakt. Zrobiło się tylko 8:9. Zwycięstwo podopiecznych Marcina Czapli i Macieja Chmielewskiego przypieczętował jednak na minutę przed końcem najlepszy gracz tego spotkania, Oskar Szymonik, który zdobył bramkę na 10:8.

W pozostałych meczach górą byli faworyci. Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli prowadzący w tabeli zawodnicy AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 18:4. Świetną formą w ekipie gospodarzy ponownie błysnął najlepszy strzelec rozgrywek, Messan Moore, który do swojego okazałego dorobku bramkowego dołożył sześć trafień.

Kompletem zwycięstw w sezonie 2022/2023 mogą się póki co pochwalić również waterpoliści Polonii Bytom, którzy tym razem wygrali na wyjeździe z łódzkim Neptunem 17:9. Z kolei broniący tytułu reprezentanci ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej na własnym terenie okazali się lepsi od Arkonii Szczecin, ale zwycięstwo 14:6 nie przyszło im wcale tak łatwo. Pierwszą kwartę wygrali goście, a w przerwie meczu podopieczni Edwarda Kujawy prowadzili tylko 3:2. Mistrzowie Polski rozkręcili się w drugiej części spotkania, dopiero wtedy odskakując rywalom.

Kolejne spotkania Ekstraklasy odbędą się za dwa tygodnie (3-4 grudnia). W 5. kolejce dojdzie do konfrontacji dwóch niepokonanych dotąd drużyn. W Warszawie waterpoliści AZS UW podejmą Polonię Bytom. Przełożone zostało za to starcie ŁSTW z Alfą. Łodzianie w tym czasie udadzą się na Litwę, by wziąć udział w prestiżowych rozgrywkach Nordic Water Polo League.

Wyniki IV kolejki Ekstraklasy

UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom   9:17 (2:5, 4:5, 1:5, 2:2)
MVP: Jakub Stachowiak (Neptun), Bartosz Szopa (Polonia)

ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka - Arkonia Waterpolo Szczecin   14:6 (1:2, 2:0, 5:1, 6:3)
MVP: Jan Szabłowski (ŁSTW), Jakub Banaszek (Arkonia)

Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski   8:10 (1:2, 1:4, 4:3, 2:1)
MVP: Paweł Handze (Poznań), Oskar Szymonik (Alfa)

AZS Uniwersytet Warszawski - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski   18:4 (2:2, 5:1, 4:0, 7:1)
MVP: Messan Moore (AZS UW), Jan Skaliński (KSZO)