Co nas czeka w kwietniu? Sprawdź!

Do igrzysk olimpijskich w Paryżu pozostało już tylko 107 dni. Sezon letni rozkręcił się więc na dobre. W kwietniu odbędzie się wiele ważnych wydarzeń – na czele z mistrzostwami Polski w pływaniu i skokach do wody. Sprawdźmy, co czeka nas w nadchodzących tygodniach.

Pływanie

Arena Grand Prix Puchar Polski w Warszawie był dla wielu pływaków z krajowej czołówki próbą generalną przed najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca. Już w dniach 25-28 kwietnia w Aqua Lublin odbędą się bowiem mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. Oprócz zmagań o medale, najlepsi będą rywalizować również o kwalifikację na igrzyska olimpijskie i mistrzostwa Europy, a młodzi pływacy powalczą o miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy juniorów i wielomecze.

Wcześniej w Lublinie swoją formę sprawdzą jeszcze studenci w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody zaplanowano na weekend 13-14.04.

Skoki do wody

Mistrzostwa Polski odbędą się w kwietniu również w skokach do wody. Najważniejsza impreza tego roku na krajowym podwórku wystartuje w Rzeszowie już w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli. Wśród startujących pojawi się międzynarodowe towarzystwo. Oprócz najlepszych biało-czerwonych, na trampolinach i wieży zaprezentują się również Brytyjczycy, Niemcy, Ukraińcy i Gruzini.

Zawody będzie bardzo ważnym sprawdzianem dla naszych młodych skoczków do wody. Powalczą oni o minima na mistrzostwa Europy juniorów, których gospodarzem również będzie basen przy ul. Matuszczaka.

Na tym nie koniec kwietniowych wydarzeń na Podkarpaciu. Już tydzień po krajowym czempionacie juniorzy młodsi będą rywalizować w Rzeszowie w kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix Polski.

Z kolei międzynarodowa czołówka pod koniec miesiąca przeniesie się do Chin. W dniach 19-21 kwietnia w Xi’an odbędzie się Super Finał Pucharu Świata. Kwalifikację na te zawody wywalczyli również Polacy: Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek. Obaj zaprezentują się w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m, a Rzeszutek będzie miał również okazję do występu w rywalizacji indywidualnej na tym przyrządzie.

Piłka wodna

Najbliższe tygodnie to osiem kolejnych spotkań Ekstraklasy. Trzy zostaną rozegrane w weekend 13-14 kwietnia, a aż pięć w dniach 27-28 kwietnia.

Sezon 2023/2024 nieuchronnie zbliża się do końca. W grze o tytuł pozostały trzy drużyny: Nekera AZS UW Waterpolo, Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom i Alfa Gorzów Wielkopolski. Zarówno warszawianie, jak i bytomianie zmierzą się w tym miesiącu z Waterpolo Poznań, natomiast gorzowianie zagrają aż trzy wyjazdowe mecze.