Co nas czeka w lipcu? Sprawdź!

Odliczanie do rozpoczęcia igrzysk trwa w najlepsze. Pozostał niespełna miesiąc, ale dni poprzedzające rywalizację w Paryżu też zapowiadają się ciekawie. Sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w oczekiwaniu na ceremonię otwarcia najważniejszej sportowej imprezy na świecie.

\

Znicz olimpijski zapłonie w stolicy Francji dokładnie 26 lipca. Dzień później do akcji wejdą nasi reprezentanci w pływaniu, rozpocznie się też walka o medale w piłce wodnej i skokach do wody. Natomiast na specjalistów od pływania artystycznego i pływania długodystansowego poczekamy do sierpnia.

Za to już teraz trwają w najlepsze mistrzostwa Europy w sportach wodnych w kategoriach Masters. Zawodników z naszego kraju w Belgradzie nie brakuje – znajdziemy ich na listach startowych w pływaniu, pływaniu na wodach otwartych i pływaniu artystycznym. Impreza zakończy się 6 lipca.

Pływanie

Oczywiście lipiec to już tradycyjnie czas rocznikowych mistrzostw Polski. W pierwszych dniach miesiąca (4-7.07) rywalizować będą juniorzy z roczników 2010 (w Ostrowcu Świętokrzyski) i 2009 (w Oświęcimiu). Tydzień później (11-14.07) rocznik 2008 wystartuje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lublinie, a 17- i 18-latkowie zmierzą się na krajowym czempionacie w olsztyńskiej Aquasferze.

W międzyczasie duże emocje dostarczą nam najlepsi młodzi pływacy z naszego kraju. Reprezentanci Polski wystartują w mistrzostwach Europy juniorów w Wilnie (2-7.07) oraz w Zawodach Krajów Europy Środkowej w Belgradzie (12-14.07).

Pływanie na wodach otwartych

Wyczekując olimpijskiego startu Piotra Woźniaka na dystansie 10 km będziemy z dużą uwagą śledzić zmagania na krajowym i europejskim podwórku. Najpierw do gry wejdzie spora grupa młodych reprezentantów Polski, którzy w Wiedniu zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w mistrzostwach Europy juniorów (12-14 lipca). Zaledwie tydzień później czekają nas emocje związane z walką o medale krajowego czempionatu. Odbędzie się on na Jeziorze Rajgrodzkim w dniach 20-21 lipca.

Skoki do wody

To bardzo ważny miesiąc dla całego środowiska polskich skoków do wody. W dniach 8-14 lipca odbędą się bowiem mistrzostwa Europy juniorów, których gospodarzem będzie Rzeszów. W nowoczesnym obiekcie przy ul. Matuszczaka startować będzie między innymi sześcioosobowa reprezentacja biało-czerwonych, zmotywowana do walki o wysokie lokaty fantastycznymi sukcesami seniorów na czempionacie Starego Kontynentu w Belgradzie.

Pływanie artystyczne

Już w pierwszy weekend miesiąca odbędzie się rywalizacja młodych zawodniczek i zawodników o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W dniach 6-7 lipca w Aqua Lublin będzie można zobaczyć krajową czołówkę w kategorii juniorów młodszych w konkurencjach figur, solo, duetów, duetów mieszanych, drużyn i kombinacji.