Co nas czeka w listopadzie? Sprawdź!

Kluczowe rozstrzygnięcia w sezonie zimowym zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilka tygodni o medale mistrzostw Polski oraz minima na przyszłoroczny czempionat globu i igrzyska olimpijskie powalczą pływacy. To jednak nie koniec. Ważnych wydarzeń będzie o wiele, wiele więcej.

Pływanie

Miesiąc zainaugurowały zmagania w drugich w tym roku zawodach z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Krajowa czołówka pojawiła się na starcie w Lublinie, by sprawdzić formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami kraju. Najważniejsza impreza sezonu zimowego czeka nas już w dniach 23-26 listopada w Poznaniu. W Termach Maltańskich stawką będą nie tylko miejsca na podium wśród seniorów i młodzieżowców. Czterodniowa impreza w stolicy Wielkopolski będzie też okazją do zdobycia kwalifikacji na mistrzostwa świata w Dausze i igrzyska w Paryżu.

W trakcie czempionatu będziemy śledzić poczynania naszych młodych pływaków na Zawodach Krajów Europy Środkowej. Chłopcy urodzeni w latach 2008-2009 oraz dziewczęta z roczników 2009 i 2010 wystartują w Kranju. Na Słowenię uda się 24-osobowa reprezentacja biało-czerwonych.

To będzie też ważny miesiąc dla pływaków w kategoriach Masters. Najpierw czekają ich mistrzostwa Polski, które odbędą się w „Zatoce Sportu” – Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej w dniach 10-12 listopada. Z kolei już kilka dni później zainaugurowane zostaną pierwsze w historii mistrzostwa Europy Masters w pływaniu na krótkim basenie (19-25 listopada). Areną zmagań będzie portugalskie Funchal.

Skoki do wody

W kalendarzu imprez centralnych w najbliższych dniach przewidziane są zawody Grand Prix Polski w Tychach. Na starcie powinni się pojawić zawodnicy z juniorskich grup A, B, C i D. Zmagania zaplanowano na 18-19 listopada. W międzyczasie w Rzeszowie będzie trwać zgrupowanie kadry narodowej, która szykuje się do walki o jak najlepsze lokaty na przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Piłka wodna

Na ten miesiąc przewidziano dwie kolejki Ekstraklasy w piłce wodnej. Pierwsza z nich odbyła się w ubiegły weekend, natomiast drugą zaplanowano na 18-19 listopada. W czwartej rundzie ligowych rozgrywek najciekawiej zapowiada się konfrontacja Alfy Gorzów Wielkopolski z Arkonią Szczecin. Co więcej, w tych dniach Nekera AZS UW Waterpolo zmierzy się z Waterpolo Poznań, a UKS Neptun Uniwersytet Łódzki zagra z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Powoli będzie się też rozkręcać rywalizacja o znalezienie się w czołówce mistrzostw Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików.