Co nas czeka w październiku? Sprawdź!

Superpuchar Polski w piłce wodnej otworzył sezon zimowy w sportach wodnych na krajowym podwórku. W najbliższych tygodniach czeka nas coraz więcej ciekawych wydarzeń z udziałem najlepszych pływaków czy waterpolistów. Zobaczcie, co warto śledzić w październiku.

Pływanie

Już od piątku 12-osobowa reprezentacja Polski będzie rywalizować w pierwszych w tym roku zawodach o pływacki Puchar Świata. W Berlinie wystartują między innymi mający już minimum olimpijskie Laura Bernat, Jakub Majerski, Ksawery Masiuk i Dominika Sztandera. Do stolicy Niemiec udadzą się też Mateusz Chowaniec, Adrian Jaśkiewicz, Jan Kałusowski, Jakub Kraska, Kacper Majchrzak, Paulina Peda, Kamil Sieradzki i Dawid Wiekiera. Trzydniowe zawody będą świetną okazją do sprawdzenia formy na początku sezonu zimowego w starciu ze światową czołówką.

Następnie część kadry uda się na zgrupowanie wysokogórskie w Sierra Nevada. Pozostałych zawodników z krajowej czołówki powinniśmy natomiast zobaczyć w Opolu, gdzie w dniach 14-15 października rozpocznie się cykl Arena Grand Prix Pucharu Polski. Pływalnia „Wodna Nuta” będzie gospodarzem zawodów tej rangi szósty raz w historii. Warto dodać, że rywalizacja odbędzie się na długim basenie.

Już tydzień później czeka nas pierwsza runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie czeka nas ciekawa rywalizacja młodych pływaków okraszona gorącą atmosferą na trybunach. Październik zwieńczy natomiast kolejna edycja Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu.

Piłka wodna

Po historycznej inauguracji sezonu walką o Superpuchar Polski, waterpoliści rozpoczną rozgrywki Ekstraklasy. Pierwsze mecze rozgrywek zaplanowano już na 7 października. W najbliższą sobotę Arkonia Waterpolo Szczecin zmierzy się z broniącymi tytułu zawodnikami AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a Neptun Uniwersytet Łódzki podejmie WTS Polonię Bytom.

Kolejne spotkania zaplanowano na weekend 21-22 października. W planach są starcia Waterpolo Poznań – Arkonia Waterpolo Szczecin, Waterpolo Poznań – ŁSTW Politechnika Łódzka, ŁSTW Politechnika Łódzka – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz WTS Polonia Bytom – Nekera AZS Uniwersytet Warszawski.