Co nas czeka w sierpniu? Sprawdź!

Sezon letni nieubłaganie zbliża się do końca. W sierpniu nie zabraknie jednak ważnych wydarzeń z udziałem naszych najlepszych reprezentantów - na czele z mistrzostwami Europy w sportach wodnych, które lada moment rozpoczną się w rzymskim Foro Italico.

W stolicy Włoch w dniach 11-21 sierpnia odbędzie się rywalizacja w aż pięciu dyscyplinach: pływaniu, pływaniu na wodach otwartych, skokach do wody, skokach z wysokości i pływaniu artystycznym. Jedynie waterpoliści będą mieli osobny czempionat, który rozpocznie się w Splicie 27 sierpnia i potrwa do 10 września.

Pływanie

Niedługo po mistrzostwach Europy kilkoro naszych najmłodszych pływaków dołączy do kadry szykującej się do startu w mistrzostwach świata juniorów. Zawody w Limie odbędą się w dniach 30 sierpnia – 4 września.

W międzyczasie (24 sierpnia) walkę o medale czempionatu Starego Kontynentu rozpoczną Mastersi – wśród nich w Rzymie pojawi się bardzo liczne grono reprezentantów Polski.

Piłka wodna

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) postanowiła, że w tym roku do kalendarza ważnych imprez wprowadzi mistrzostwa świata w piłce wodnej drużyn do lat 16. Pierwsza edycja czempionatu dla młodych waterpolistów odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia w Grecji (gospodarzami będą Wolos i Larissa). Wśród uczestników turnieju chłopców znalazła się reprezentacja Polski. Nasza drużyna w fazie grupowej zmierzy się z Hiszpanią i Brazylią.

Wody otwarte

Pod koniec miesiąca czeka nas też ważne wydarzenie na krajowym podwórku. W Dąbrowie Górniczej odbędzie się finałowe zawody Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych. Zmagania na jeziorze Pogoria III zaplanowano na 28 sierpnia. Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu będzie można wówczas zdobyć w wyścigach na 3000 m (14-latkowie) i 5000 m (zawodnicy 15-letni i starsi), ale organizatorzy przewidzieli też inne wyścigi w ramach VIII Otwartych Mistrzostw Dąbrowy Górniczej.