Czas na ostatni Festiwal Splashball w 2023 roku

Przed nami trzeci, a zarazem ostatni Ogólnopolski Festiwal Splashball w tym roku. Najmłodsi adepci piłki wodnej, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, zmierzą się ze sobą 10 grudnia w Warszawie. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów.


Poprzednie tegoroczne edycje, rozgrywane na specjalnie przygotowanych boiskach do mini piłki wodnej, odbyły się w Kutnie i w Poznaniu. Tym razem areną festiwalu będzie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a. Początek wydarzenia zaplanowano na 13:30. Całość powinna się zakończyć około 19:30.
Turniej zostanie rozegrany w ramach projektu upowszechniania piłki wodnej - Splashball, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcję wspiera też sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – Polska Grupa Energetyczna S.A. W rozgrywkach wezmą udział dziecięce grupy z całej Polski.

Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale i drobne upominki od organizatorów. Wśród uczestników znalazły się następujące kluby:
- UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa
- Na Fali Warszawa
- Warsaw Splashers
- AZS UW Warszawa
- UKS Neptun Łódź
- Waterpolo Poznań 
- MKS Piaseczno
- KS Stal Rzeszów
- Posejdon Kutno
- KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
AZS Uniwersytet Warszawski oraz MKS Piaseczno zagrają w Festiwalu Splashball pierwszy raz w tym roku. Dla Stali Rzeszów, Posejdona Kutno i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie to drugi występ. Pozostałe pięć ekip wzięło udział we wszystkich dotychczasowych zmaganiach.

Bezpłatne zajęcia gry w piłkę wodną w ramach projektu Splashball, z udziałem dzieci zaczynających swoją przygodę z tym sportem, odbywają się w tym roku w 23 lokalizacjach - łącznie w 13 miastach.