Cztery kluby z medalami mistrzostw Polski juniorów w pływaniu artystycznym

Cztery kluby z medalami mistrzostw Polski juniorów w pływaniu artystycznym

Aurora Wrocław, Klub Sportowy Synchro Warszawa oraz AZS OŚ i AZS AWF z Poznania – te cztery kluby zakończyły mistrzostw Polski juniorów w pływaniu artystycznym ze zdobyczami medalowymi. Najwięcej zwycięstw zanotowały startujące przed własną publicznością wrocławianki.

Mistrzostwa Polski juniorów na pływalni Orbita okazały się bardzo udane dla Ewy Pietrykowskiej. Zawodniczka Organizacji Środowiskowej AZS Poznań zaprezentowała najefektowniejszy program dowolny wśród solistek, wyprzedzając Karolinę Łuczak i Katarzynę Brol z Aurory Wrocław. Pietrykowska była jedyną pływaczką, która otrzymała od sędziów ponad 70 punktów. Tę barierę przekroczyła również w programie technicznym.

Medale rozdano też w konkurencjach duetów. Program techniczny najlepiej wykonały Maria Szewczyńska i Wiktoria Kucharska z Klubu Sportowego Synchro Warszawa. Zawodniczki ze stolicy o ponad dwa punkty wyprzedziły Celinę Gałecką i Patricię Martins z AZS AWF Poznań. Na najniższym stopniu podium stanęły Magdalena Małecka i Irena Kamińska Hass – klubowe koleżanki złotych medalistek.

W programie dowolnym całe podium zajęły przedstawicielki Aurory Wrocław. Wiktoria Maruszak w parze z Katarzyną Brol wyprzedziły o cztery i pół punktu Natalię Stefańską i Julię Szymik, a o ponad sześć punktów Aleksandrę Twardą i Polę Stępniak.

Wrocławianki w komplecie cieszyły się za to ze złota w rywalizacji zespołów. Wraz z koleżanką klubową, Karoliną Łuczak, zdobyły najwięcej punktów w programie dowolnym. Na podium stanęły też zawodniczki AZS AWF Poznań i KS Synchro Warszawa.

Pływaczki Aurory zaprezentowały się jeszcze w układzie akrobatycznym, który został oceniony przez sędziów na notę 73,2333 pkt.

Solo Techniczne
1. Ewa Pietrykowska (AZS OŚ Poznań)   71,8592 pkt

Duet Techniczny
1. Maria Szewczyńska/Wiktoria Kucharska (KS Synchro Warszawa)   56,8157 pkt
2. Celina Gałęcka/Patricia Martins (AZS AWF Poznań)   54,7627 pkt
3. Magdalena Małecka/Irena Kamińska-Hass (KS Synchro Warszawa)   46,5180 pkt

Solo Dowolne
1. Ewa Pietrykowska (AZS OŚ Poznań)   74,5000 pkt
2. Karolina Łuczak (Aurora Wrocław)   69,9000 pkt
3. Katarzyna Brol (Aurora Wrocław)   68,4667 pkt

Duet Dowolny
1. Wiktoria Maruszak/Katarzyna Brol (Aurora Wrocław)   72,9667 pkt
2. Natalia Stefańska/Julia Szymik (Aurora Wrocław)   68,4333 pkt
3. Aleksandra Twarda/Pola Stępniak (Aurora Wrocław)   66,6333 pkt

Zespół Dowolny
1. Aurora Wrocław (Natalia Stefańska, Julia Szymik, Wiktoria Maruszak, Katarzyna Brol, Aleksandra Twarda, Pola Stępniak, Karolina Łuczak)   71,0333 pkt
2. AZS AWF Poznań (Celina Gałęcka, Lena Sikorska, Patricia Martins, Katarzyna Bocheńska, Zofia Dobecka)  65,2333 pkt
3. KS Synchro Warszawa (Mia Konopko, Zofia Szewczyńska, Marta Romanowska, Maria Szewczyńska, Wiktoria Kucharska, Irena Kamińska-Hass)   60,5667 pkt

Układ Akrobatyczny
1. Aurora Wrocław (Natalia Stefańska, Julia Szymik, Wiktoria Maruszak, Katarzyna Brol, Aleksandra Twarda, Pola Stępniak, Karolina Łuczak)   73,2333 pkt