Czwarte miejsce Polaków w Tbilisi

Polscy waterpoliści zakończyli udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy w piłce wodnej na czwartym miejscu w grupie. Na zakończenie turnieju w Tbilisi biało-czerwoni zmierzyli się z Białorusinami, przegrywając całe spotkanie 10:17. Awans wywalczyli Słowacy i Gruzini.

Do kadry meczowej powrócili Andrzej Maciejewski i Oskar Szymonik, którzy zastąpili grających z Gruzją Igora Piecucha i Emila Kalatę. To właśnie Maciejewski okazał się dziś naszym najskuteczniejszym zawodnikiem, skutecznie egzekwując 3 z 4 rzutów karnych i dokładając jeszcze trafienie z gry. Już w pierwszych minutach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu objęliśmy prowadzenie 2:1.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Białorusini. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty trafili na 3:2 i później systematycznie powiększali swoją przewagę. W naszej drużynie bramki zdobywali jeszcze Bartłomiej Kowalewski (3), Aleksander Ozga (2) i Radosław Paczyna.

Turniej wygrali Gruzini, którzy w bezpośredniej walce o pierwsze miejsce w grupie pokonali Słowaków 18:16. To właśnie te drużyny na przełomie sierpnia i września zagrają w Splicie na mistrzostwach Europy.

Polska – Białoruś 10:17 (2:3, 4:6, 2:4, 2:4)

Bramki dla Polski: Andrzej Maciejewski (4), Bartłomiej Kowalewski (3), Aleksander Ozga (2), Radosław Paczyna

Skład: Paweł Lis, Paweł Handze - Bartłomiej Kowalewski, Aleksander Ozga, Jan Oleksów, Przemysław Rudziński, Oskar Szymonik, Radosław Paczyna, Kacper Ślusarczyk, Bartosz Borkowski, Przemysław Brończyk, Mateusz Bomba, Andrzej Maciejewski