Debiut Błażowskiej, Skrzek najwyżej w karierze

Dwie reprezentantki Polski wystąpiły w eliminacjach konkursu skoków z metrowej trampoliny podczas mistrzostw świata w sportach wodnych w Budapeszcie. Kaja Skrzek zajęła 20. miejsce, a Aleksandra Błażowska uplasowała się na 27. lokacie.

Skrzek znakomicie otworzyła rywalizację. Za swoją pierwszą próbę (1 1⁄2 salta Delfina) otrzymała 50,40 pkt i była nawet trzecia. Lepszymi notami mogły się pochwalić tylko Emilia Nilsson ze Szwecji i broniąca srebrnego medalu czempionatu globu Amerykanka Sarah Bacon. W kolejnych skokach zawodniczka AZS Łódź też prezentowała się nieźle i długo liczyła się w walce o awans do finału. Ostatecznie została sklasyfikowana na 20. pozycji (228,20 pkt). To jej najlepsze osiągnięcie w dotychczasowych startach w mistrzostwach świata.

Druga z Polek, Aleksandra Błażowska, debiutowała w środę na tak wielkiej międzynarodowej imprezie. Mistrzyni kraju otrzymała od sędziów 216,15 pkt i uplasowała się na 27. miejscu. Przed zawodniczką Stali Rzeszów jeszcze jeden występ w Dunaj Arenie. Już w piątek wystartuje w konkursie skoków z 3-metrowej trampoliny.

Polki znalazły się ostatecznie poza czołową dwunastką, w której karty rozdawała Yajie Li. Chinka zdobyła złoto wyraźnie wyprzedzając Sarę Bacon. Z kolei za reprezentantką USA znalazła się Mia Vallee z Kanady, której do srebra zabrakło zaledwie 0,05 pkt.