Dobra forma Polaków za granicą

W ostatnich dniach dobre występy za granicami naszego kraju odnotowali reprezentanci Polski w pływaniu. Kornelia Fiedkiewicz stanęła na podium AP Race London International, a Kacper Stokowski i Katarzyna Wasick błysnęli formą podczas zawodów odbywających się w Stanach Zjednoczonych.

Stokowski zaprezentował obiecującą dyspozycję podczas zmagań w Atlanta Classic. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym pierwszy raz w tym roku złamał barierę 54 sekund. W eliminacjach swojej koronnej konkurencji uzyskał wynik 53.99 – gorszy od minimum olimpijskiego tylko o ćwierć sekundy.

W finale już się nie poprawił, ale rezultat 54.48 pozwolił mu zająć 2. pozycję. Przed nim finiszował tylko Jack Aikins (54.40).

W Atlancie wystąpił też Christian Sztolcman. Brązowy medalista mistrzostw Polski na 200 m stylem dowolnym tym razem pokonał ten dystans w 1:50.37. Z kolei starty na 50 i 100 m stylem dowolnym kończył z wynikami 23.80 i 50.35.

Do Austin w stanie Teksas wybrała się za to Katarzyna Wasick. Podczas Longhorn Elite Invite wygrała zmagania na 50 m stylem dowolnym. Już rano jedną długość basenu przepłynęła w 24.68 i była zdecydowanie najszybsza w stawce. Po południu nie dała rywalkom najmniejszych szans, kończąc finał ze znakomitym wynikiem 24.28 – gorszym tylko o 33 setne sekundy od rekordu Polski, który dał jej brązowy medal tegorocznych mistrzostw świata.

Dobrym rezultatem w rywalizacji sprinterek mogła się też pochwalić Kornelia Fiedkiewicz. Zawodniczka Juvenii Wrocław, trenująca na co dzień w Wielkiej Brytanii, pojawiła się w Londynie na zawodach AP Race International i na 50 m stylem dowolnym zajęła 2. miejsce. Eliminacje przeszła bez problemów, notując czas 25.07, a w popołudniowym finale szósty raz w życiu złamała barierę 25 sekund. Jedną długość basenu przepłynęła w 24.95. Na mecie szybsza od niej była tylko Anna Hopkin (24.73).

Fiedkiewicz zaprezentowała się też na dwukrotnie dłuższym dystansie. Do najlepszej dziesiątki weszła z szóstym wynikiem (55.38), by ostatecznie zająć pozycję tuż za podium. Czwartą lokatę w finale dał jej rezultat 55.09.