Dwa złota na otwarcie Bergen Open

Siedmioosobowa grupa czołowych polskich juniorów specjalizujących w skokach do wody udanie rozpoczęła rywalizację w Bergen Open 2022. Pierwszego dnia międzynarodowych zawodów w Norwegii złote medale zdobyli Maria Łukaszewicz i Eryk Dróżdż.

Zawodniczka Stali Rzeszów potwierdziła świetną formę, która w ostatnich zawodach Grand Prix Polski w Poznaniu dała jej komplet zwycięstw w grupie A. Tym razem wygrała zmagania w skokach z wieży. Na pozycję liderki wyszła po przedostatniej próbie, wyprzedzając prowadzącą przez całe zawody Maud van Kempen. Ostatecznie Holenderka spadła na 3. miejsce, a Łukaszewicz zakończyła zmagania z dorobkiem 367.45 pkt, wyprzedzając o dokładnie 10 punktów Amandę Lundin ze Szwecji. Polka po raz kolejny w tym sezonie uzyskała wynik lepszy od minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów.

Z kolei Dróźdż odniósł sukces wśród młodszych zawodników – w skokach z 3-metrowej trampoliny. W grupie B stoczył zacięty pojedynek z Pederem Saurem Hubredem, by po ostatniej próbie świętować pokonanie Szweda o 0.95 pkt. Urodzony w 2007 roku zawodnik Stali Rzeszów zgromadził łącznie 381.10 pkt i – podobnie jak Łukaszewicz – cieszył się z rezultatu lepszego od minimum na MEJ w Rumunii.

W tej samej konkurencji tuż za podium znalazł się Nataniel Dynak (347.75 pkt), 9. był Piotr Sadowski (322.85 pkt), a na 13. lokacie sklasyfikowany został Piotr Kolasa (299.75 pkt).

Z kolei wśród dziewcząt w grupie B zaprezentowały się bardzo dobrze radzące sobie w tym sezonie na krajowym podwórku Natalia Piwowarska (COSW Częstochowa) i Emilia Witek (MKS Pałac Młodzieży Katowice). W czwartek nieznacznie lepsza była Piwowarska, która uplasowała się na 8. pozycji (257.05). Jej reprezentacyjna koleżanka była 10. (250.70).