Ekstraklasa: Bytomianie znów na zwycięskim szlaku

W Gliwicach rozegrane zostało zaległe spotkanie czwartej kolejki Ekstraklasy w piłce wodnej mężczyzn, w którym zmierzyły się Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom i ŁSTW Politechnika Łódzka. Górą z tego starcia wyszli gospodarze, którzy w ten sposób wrócili na zwycięskie tory po przegranej z Alfą Gorzów Wielkopolski.


Ostatni mecz obu drużyn w „Olimpijczyku” miał miejsce niemal dokładnie rok temu. W półfinale turnieju o Puchar Polski, po bardzo ciekawej i zaciętej rywalizacji, gospodarze musieli uznać wyższość łodzian, którzy później sięgnęli po trofeum. Po sezonie z ŁSTW odeszło jednak kilku bardzo doświadczonych graczy (Michał Bar, Piotr Michalski czy Michał Diakonów) i przed sobotnim starciem to podopieczni Krzysztofa Paczyny znów mogli być stawiani w roli faworytów.

Bytomianie postanowili od pierwszych minut narzucić rywalom swoje warunki. Świetnie weszli w mecz i dość szybko objęli prowadzenie 4:0. Później systematycznie podwyższali przewagę. Po pierwszej kwarcie wygrywali 7:2, po drugiej już 12:3, a ostatecznie zakończyli spotkanie wynikiem 21:7. Wśród triumfatorów świetnie spisywali się między innymi Mateusz Bomba i Aleksander Ozga. Pierwszy rzucił sześć bramek, drugi dołożył cztery trafienia.
Dzięki zwycięstwu waterpoliści Polonii dopisali cenne punkty do swojego ligowego dorobku i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. W tym momencie mają już siedemnaście „oczek”. Łodzianie prowadzeni przez Edwarda Kujawę pozostali na szóstym miejscu z dorobkiem sześciu punktów.

Najlepszym graczem meczu w drużynie gospodarzy został wybrany Bartosz Szopa. Z kolei w zespole gości wyróżniono Bartłomieja Troczyńskiego. Obaj cieszyli się z tytułu MVP pierwszy raz w sezonie 2023/2024.
Na kolejne waterpolowe emocje trzeba będzie poczekać dwa tygodnie. W dniach 10-11 lutego zostanie rozegrany Puchar Polski. Z kolei rozgrywki Ekstraklasy powrócą w sobotę, 17 lutego. Wtedy czeka nas wielki hit – mecz Nekera AZS UW Waterpolo z Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonią Bytom zaplanowany na 20:30. Tydzień później odbędzie się ósma runda ligowych spotkań.Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom - ŁSTW Politechnika Łódzka   21:7 (7:2, 5:1, 6:3, 3:1)
MVP: Bartosz Szopa (Polonia); Bartłomiej Troczyński (ŁSTW)