Ekstraklasa: Goście z kompletem punktów

Drużyny Alfy Gorzów Wielkopolski i Waterpolo Poznań bardzo pewnie wygrały wyjazdowe spotkania w ramach 9. kolejki Ekstraklasy w piłce wodnej. Zawodnicy w Gorzowa dzięki swojemu zwycięstwu przynajmniej na jakiś czas powrócili na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Podopieczni Macieja Chmielewskiego pojechali do Łodzi, by zmierzyć się z tamtejszym Neptunem. Mecz od samego początku obfitował w bramki. Już w pierwszej kwarcie padło ich aż jedenaście. Skuteczniejsi byli goście, którzy po ośmiu minutach prowadzili 7:4. Kolejne akcje pozwalały im odskakiwać od przeciwników coraz wyraźniej. Po końcowej syrenie gorzowianie mogli więc świętować zwycięstwo 25:13.

Duży wpływ na tak okazały dorobek bramkowy miał Grzegorz Ciegielski. Autor aż dziewięciu trafień dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy w całym sezonie przekroczyli liczbę 20 goli. Tytuł najlepszego gracza w zwycięskim zespole wywalczył jednak Dmytro Kriuczkow. Z kolei w Neptunie Uniwersytet Łódzki MVP drugi raz z rzędu został Levente Stępińskiego.

Niespodzianki nie było też w drugim sobotnim starciu. Drużyna Waterpolo Poznań wyraźnie wygrała z ekipą Arkonii Waterpolo Szczecin, która w sezonie 2022/2023 jeszcze nie punktowała. Poznaniacy z każdą kwartą powiększali przewagę, by ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 19:3. MVP w drużynie gości został Maciej Kozera – najskuteczniejszy zawodnik, który pokonał bramkarza rywali aż pięciokrotnie. Z kolei, spośród zaledwie ośmiu szczecińskich waterpolistów wpisanych do protokołu, najlepszym graczem został Jakub Banaszek.

Pozostałe dwa mecze 9. rundy zostały przełożone i będą rozegrane w innym terminie. Rywalizacja pomiędzy Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonią Bytom i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski jest zaplanowana na 3 maja, a hit tej kolejki: ŁSTW Politechnika Łódzka – AZS Uniwersytet Warszawski powinien odbyć się kilkanaście dni później (dokładnie 21 maja).

UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – Alfa Gorzów Wielkopolski   13:25 (4:7, 2:5, 3:5, 4:8)
MVP: Levente Stępiński (Neptun), Dmytro Kriuczkow (Alfa)

Arkonia Szczecin - Waterpolo Poznań   3:19 (0:3, 1:6, 0:4, 2:6)
MVP: Jakub Banaszek (Arkonia), Maciej Kozera (Poznań)