Ekstraklasa: Zacięty mecz w Gliwicach. Trzy punkty dla Polonii

Na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbył się zaległy mecz Ekstraklasy w piłce wodnej, w którym Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom zmierzyła się z Arkonią Waterpolo Szczecin. Emocjonujące starcie, którego losy ważyły się do samego końca, ostatecznie wygrali gospodarze.

W przełożonym z grudnia meczu 5. kolejki wzięli udział między innymi dwaj gracze, którzy do Gliwic dotarli prosto z Water Polo Tour Series. W turnieju w Novakach z udziałem reprezentacji Polski zagrali najlepszy strzelec ekipy z Bytomia Mateusz Bomba oraz bramkarz Arkonii Michał Diakonów. Pomimo podróży i czterech spotkań rozegranych na Słowacji, obaj byli wyróżniającymi się graczami na placu gry. Co więcej, obaj otrzymali tytuł MVP całego starcia w swoich drużynach.

Diakonów był jednym z głównych aktorów pierwszej kwarty, zatrzymując kolejne ataki gospodarzy i broniąc rzut karny. W ataku Arkonia też szła jak burza. Wynik w drugiej minucie otworzył Paweł Broniecki, a w kolejnych akcjach szczecinianie dorzucili jeszcze trzy trafienia. Co więcej, na początku drugiej kwarty zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Zabdyra podwyższyli prowadzenie na 5:0.

Dopiero wtedy do głosu doszła Polonia. Cztery bramki z rzędu - na czele z efektownym trafieniem Bomby, który lobem pokonał szczecińskiego bramkarza - sprawiły, że gospodarze uwierzyli w siebie. Od tamtej pory trwała zacięta wymiana ciosów. Pod koniec czwartej kwarty Arkonia prowadziła 10:9, ale wtedy bytomianie wykorzystali rzut karny, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść trafieniem w ostatniej minucie. 

Dzięki zwycięstwu 11:10, Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom odrobiła część strat do czołówki ligowej tabeli. Po dziesięciu meczach bytomianie są na piątym miejscu z dorobkiem 15 punktów. Arkonia wyprzedza podopiecznych Krzysztofa Paczyny i Marcina Wójcickiego o jeden punkt, ale ma też przed sobą do rozegrania jedno spotkanie więcej.

Następna kolejka Ekstraklasy odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia. W sobotę o 11:00 Polonia zagra na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a o 14:30 dojdzie do derbów Łodzi, w których ŁSTW podejmie UKS Neptun. Z kolei w niedzielę o 13:00 czekają nas konfrontacje Waterpolo Poznań z Nekera AZS UW oraz Arkonii z In-In Tanie Ubezpieczenia Alfą Gorzów Wielkopolski.

Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom – Arkonia Waterpolo Szczecin   11:10 (0:4, 4:1, 3:3, 4:2)
Bramki: Mateusz Bomba (4), Patryk Cebo (3), Grzegorz Moś (3), Kamil Brzozowski – Paweł Broniecki (3), Bartosz Szymański (3), Stevan Dobozanow (3), Karol Walkowiak