Festiwal Splashball już w najbliższy weekend!

Już w sobotę 23 września na pływalni w Kutnie odbędzie się pierwszy w tym roku Ogólnopolski Festiwal Splashball – turniej piłki wodnej dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją sportową drogę. W rywalizacji wezmą udział zespoły z całego kraju.

Gospodarzem zawodów będzie Aquapark Kutno przy ul. Tadeusza Kościuszki. To właśnie w tym miejscu w najbliższą sobotę o godzinie 11:00, na specjalnie przygotowanych boiskach do mini piłki wodnej, rozpoczną się zmagania w ramach festiwalu. Rozgrywki potrwają do 17:00.

Turniej zostanie rozegrany w ramach projektu upowszechniania piłki wodnej - Splashball, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcję wspiera też sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – Polska Grupa Energetyczna S.A. W rozgrywkach wezmą udział dziecięce grupy z całej Polski. Wśród uczestników są:

- Posejdon Kutno
- Na Fali Warszawa
- Warsaw Splashers
- UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa
- UKS Neptun Łódź
- KS Alfa Gorzów Wielkopolski
- GKPW Gorzów Wielkopolski
- Waterpolo Poznań 
- Stal Rzeszów

Warto wspomnieć, że po wakacyjnej przerwie ruszyły również cykliczne zajęcia organizowane w ramach projektu Splashball. Bezpłatna nauka gry w piłkę wodną dla dzieci w tym roku odbywają się w aż 23 lokalizacjach, łącznie w 13 miastach.