Festiwal Splashball zawita do Poznania

Czas na kolejny Ogólnopolski Festiwal Splashball. Turniej piłki wodnej dla najmłodszych tym razem odbędzie się w poznańskich Termach Maltańskich, a swój udział zapowiedziało aż dziesięć zespołów. Początek zmagań już w najbliższą sobotę (21 października) o godzinie 13:30.

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów początkujących adeptów piłki wodnej czeka dodatkowa atrakcja – możliwość zobaczenia na żywo spotkania Ekstraklasy seniorów, w której drużyna Waterpolo Poznań podejmie Arkonię Waterpolo Szczecin. To starcie odbędzie się o 12:00. Chwilę po jego zakończeniu rozpocznie się druga odsłona tegorocznego festiwalu. Rozgrywki potrwają do 19:00 – wtedy młodych zawodników czeka ceremonia wręczenia medali dla wszystkich uczestników imprezy.

Turniej odbędzie się w ramach projektu upowszechniania piłki wodnej - Splashball, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Akcję wspiera też sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – Polska Grupa Energetyczna S.A. Tym razem w rozgrywkach będzie uczestniczyć dziesięć ekip z siedmiu miast:

- Waterpolo Poznań 
- Na Fali Warszawa
- Warsaw Splashers
- UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa
- UKS Neptun Łódź
- KS Alfa Gorzów Wielkopolski
- GKPW 59 Gorzów Wielkopolski
- Arkonia Szczecin Waterpolo Team
- WTS Polonia Bytom
- KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Poprzedni festiwal został zorganizowany miesiąc temu w Kutnie. W tamtejszym Aquaparku w rozgrywkach dla najmłodszych udział wzięło dziewięć zespołów, wśród których znalazły się m. in. drużyny Posejdona Kutno i Stali Rzeszów. Całemu wydarzeniu towarzyszyła świetna atmosfera, dużo dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Dodajmy też, że wszystkie wymienione wyżej kluby prowadzą zorganizowane zajęcia bezpłatnej nauki gry w piłkę wodną dla dzieci. Łącznie odbywa się ona w tym roku w 23 lokalizacjach – w 13 miastach na terenie całego kraju.