Gnacek dziesiąta w Europie

Polskie pływaczki artystyczne wróciły z mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbyły się we francuskim Montceau les Mines. W finale solistek zaprezentowała się Michalina Gnacek, która została sklasyfikowana na 10. pozycji.

Zawodniczka UKS Pływanie Artystyczne Trzebnica zajęła 14. miejsce w eliminacjach programu dowolnego (70.1667 pkt), ale bardzo dobrze poradziła sobie w figurach (otrzymała notę 74.8189 pkt) i ostatecznie znalazła się w najlepszej dwunastce. Jej finałowy występ był jeszcze lepszy od tego z pierwszej fazy rywalizacji. Sędziowie ocenili go na 73.4000 pkt, co pozwoliło Gnacek na awans o kolejną pozycję.

Polska solistka została tym samym sklasyfikowana na 10. lokacie, poprawiając przy okazji najlepszy wynik w życiu. Zwyciężyła Laelys Alavez z Francji, srebro zdobyła Ginevra Marchetti z Włoch, a na najniższym stopniu podium stanęła Carla Lorenzo Llusca z Hiszpanii.

Poza finałem znalazł się natomiast nasz duet: Katarzyna Brol i Wiktoria Maruszak z Aurory Wrocław. W eliminacjach programu dowolnego biało-czerwone były 16. (66.5000 pkt), natomiast w figurach Maruszak została oceniona na 64.7092 pkt, a Brol na 64.0740 pkt. W końcowym zestawieniu dało to Polkom 17. pozycję z nowym rekordem życiowym (130.891 pkt). Najlepsza znów okazała się Alavez, która wystąpiła w parze z Prune Tapie.