GP w skokach do wody: Najmłodsi walczyli w Częstochowie

Młodzi skoczkowie do wody wzięli udział w dwudniowym Grand Prix Polski, które odbyło w Częstochowie. Na starcie stanęli zawodnicy w wieku od 7 do 11 lat. Wśród najstarszych komplet trzech zwycięstw zanotowała Valeriia Rukh.

Urodzona w 2011 roku reprezentantka Stali Rzeszów nie miała sobie równych w konkursach skoków z trampoliny 1 m, 3 m oraz z wieży. Za każdym razem bezpośrednio za nią, na drugiej pozycji, plasowały się zawodniczki COSW Częstochowa – Patrycja Tkacz (1 m), Julia Rzeczycka (3 m) i Ewa Indyk (wieża).

Wśród chłopców w kategorii D (roczniki 2011 i 2012) dobrą passę z Grand Prix w Poznaniu podtrzymał Gabriel Elżanowski. Reprezentant warszawskiego Pałacu Młodzieży wygrał zmagania w skokach z trampoliny 1 m oraz 3 m, notując przy tym bardzo dobre rezultaty. W obu tych konkurencjach drugi w klasyfikacji końcowej był Piotr Grochowalski, a trzeci Dzmitry Karasik. Warto też wspomnieć, że Grochowalski był jedynym zawodnikiem w stawce, który sprawdził swoją formę także w skokach z wieży.

W kategorii E2 (roczniki 2013 i 2014) zawody zdominowali Maria Poduszyńska (MKS Pałac Młodzieży Katowice) i Jan Szymczyk (UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa), a wśród 7-latków zwyciężali reprezentanci klubu SMS Efekt Częstochowa: Hanna Trentkiewicz i Stanisław Kulig.

fot. Marcin Haberko