Grand Prix Puchar Polski 16 - 17.02.2013r. Kozienice

Zdjęcie główne: 

Informacja dot. zawodów pływackich:
Grand Prix Puchar Polski, Kozienice 16-17 lutego 2013.

Jest to pierwsza w roku 2013 impreza centralna Polskiego Związku Pływackiego.

Odbywa sie w ramach cyklu 7-iu imprez zapoczątkowanego w pażdzierniku 2012 w Suwałkach, a który będzie zakończony podsumowaniem na olimpijskiej pływalni w Olsztynie w czerwcu br.

Pomimo znanych trudności Związek konsekwentníe utrzymuje formułę nagród pieniężnych, których pula dochodzi do 15 tysięcy złotych.

Z pewnością zawody zgromadzą więc zarówno czołówkę polskich pływaków jak i młodzież, dla której to ostatni sprawdzian przed zimowymì mistrzostwami Polski. Oczekujemy ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Zapewniony jest udział najlepszego polskiego pływaka Radosława Kawęckiego, 4-go zawodnika Igrzysk Olimpijskich i aktualnego Mistrza Świata na pływalni 25-metrowej.
O tytuł najlepszego w punktacji będzie rywalizował Paweł Korzeniowski 7-y zawodnik Igrzysk Olimpijskich, dla ktorego był to już 3-i finał.
Włączą się do rywalizacji zapewne medaliści Mistrzostw Europy Juniorów z Michałem Poprawą na czele.

Wśród pań o najwyższe lokaty walczyć będzie i zdecydowaną faworytką jest medalistka Mistrzostw Świata na 25-cio metrowej pływalni Aleksandra Urbańczyk. Jej starty w wielu konkurencjach będą z pewnością dużą atrakcją.

Niewielkie miasto Kozienice jest niezwykle aktywne i usportowione. Wiele znakomitych inicjatyw sportowych i kulturalnych ma doskonałą markę ogólnopolską. Dni Olimpijczyka powierzone przez PKOI czy słynne mitingi tyczkarskìe to tylko niektóre z imprez.

Od otwarcia pływalni nieprzerwalnie goszczą tam również pływacy. Aktywność i przychylność władz samorządowych, wsparcie sponsorów z Elektrownią Kozienice na czele, pozwoliły na trwałe wejść do centralnego kalendarza imprez Polskiego Związku Pływackiego.
                                                       Prezes Polskiego Związku Pływackiego
                                                                       Andrzej Kowalski