Historyczny Superpuchar Polski dla AZS UW!

Pierwszy w historii Superpuchar Polski zainaugurował krajowy sezon 2023/2024 w piłce wodnej. W Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej doszło do spotkania, w którym o trofeum zagrały ŁSTW i Nekera AZS Uniwersytet Warszawski. Górą z tego starcia wyszli aktualni mistrzowie Polski.

Po wakacyjnej przerwie drużyna gospodarzy przystępowała do rywalizacji bez swojego najlepszego strzelca z ubiegłego sezonu, Piotra Michalskiego, który w nadchodzących miesiącach będzie reprezentował barwy Alfy Gorzów Wielkopolski. Ciężar zdobywania bramek wziął zatem na siebie między innymi nowy nabytek łodzian, Stefan Nacuk. Dwudziestoośmioletni Serb przyszedł do zespołu z drużyny Žak Kikinda i już w drugiej minucie otworzył wynik niedzielnego meczu.

Jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie zdobywców Pucharu Polski w tym spotkaniu. W kolejnych akcjach do siatki rywali trafiali waterpoliści ze stolicy: Emil Kalata, Nikita Czupryna oraz pozyskany z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Maksymilian Krakowiak. W drugiej kwarcie przewaga warszawskiego zespołu wzrosła do trzech bramek, a kluczowa okazała się trzecia część gry, wygrana przez Nekera AZS UW aż 6 do 1.

Ostatecznie spotkanie o Superpuchar Polski zakończyło się wynikiem 19:10 dla gości. Mistrzowie Polski udanie zainaugurowali sezon, a kolejną okazję do zademonstrowania swojej formy będą mieli w nadchodzący weekend. Już 7 października rozpoczną się bowiem rozgrywki Ekstraklasy.

W sobotę dojdzie do dwóch meczów. Nekera AZS UW wyjedzie do Szczecina, by o 15:00 zmierzyć się z tamtejszą Arkonią, natomiast UKS Neptun Uniwersytet Łódzki o 17:30 podejmie WTS Polonię Bytom.

ŁSTW Politechnika Łódzka - Nekera AZS Uniwersytet Warszawski 10:19 (2:4, 3:4, 1:6, 4:5)