Hiszpanie lepsi na otwarcie mistrzostw świata

Reprezentacja Polski w piłce wodnej przegrała z Hiszpanią podczas inauguracyjnego dnia pierwszych w historii mistrzostw świata juniorów do lat 16, które odbywają się w greckim Wolos. O ewentualnym awansie biało-czerwonych do 1/8 finału zadecyduje wtorkowe spotkanie z Brazylią.

Hiszpanie lepiej rozpoczęli starcie z naszymi zawodnikami. Pierwszą bramkę zdobyli po niespełna trzech minutach, gdy Carlos Nunez okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Chwilę później prowadzenie podwyższył Agusti Feliu. My odpowiedzieliśmy trafieniem Bartosza Grabińskiego, ale później to wicemistrzowie Europy z ubiegłego roku systematycznie powiększali przewagę. Po dwóch kwartach wygrywali już 8:2, po trzech 14:4.

W czwartej części meczu dołożyli jeszcze sześć bramek i ostatecznie wygrali starcie 20:4.

W drugim spotkaniu fazy grupowej zawodnicy prowadzeni przez Marcina Bara i Nikitę Czuprynę zmierzą się z Brazylią. Początek tego starcia został zaplanowany na wtorkowy poranek (o 9:15 polskiego czasu). Zwycięstwo da Polakom przepustkę do 1/8 finału. W innym przypadku pozostanie im walka o 17. lokatę. Transmisję będzie można śledzić na oficjalnym kanale FINA na platformie YouTube.

W turnieju chłopców bierze udział 25 zespołów podzielonych na 8 grup. Zmagania zakończą się 27 sierpnia.

Polska – Hiszpania 4:20 (1:4, 1:4, 2:6, 0:6)

Bramki dla Polski: Bartosz Grabiński, Wiktor Staniszewski, Jakub Błoch, Mateusz Ciuła (wszyscy po 1)

Skład: Mateusz Goik, Olaf Książkiewicz - Oliwer Bańkowski, Jakub Błoch, Paweł Broniecki, Mateusz Ciuła, Bartosz Grabiński, Kamil Greif, Adam Guzy, Piotr Kędzior, Aleksander Pyrek, Jacek Różycki, Wiktor Staniszewski