Jiampietro w pierwszej dziesiątce MEJ

Trenująca na co dzień w Stanach Zjednoczonych Alexandra Jiampietro zajęła 9. miejsce w konkursie skoków z wieży podczas drugiego dnia mistrzostw Europy juniorów, które odbywają się w Otopeni. Blisko awansu do finału tej konkurencji była z kolei Maria Łukaszewicz.

Urodzona w 2006 roku Jiampietro była jedną z najmłodszych uczestniczek zawodów w grupie A, ale w zaciętej walce o wejście do finału poradziła sobie bardzo dobrze. Zawodniczka z Teksasu uzyskała 299,25 pkt i została sklasyfikowana na 11. pozycji.

Tylko 0,75 pkt mniej otrzymała od sędziów druga z Polek, Maria Łukaszewicz. To oznaczało  dla reprezentantki Stali Rzeszów pechowe 13. miejsce i odpadnięcie z dalszej rywalizacji. Na uwagę zasługuje jej ostatni skok. Dwa i pół salta Auerbacha zostało ocenione aż na 58,80 pkt. Była to jedna z lepszych not całych eliminacji.

W finale Jiampietro utrzymywała 11. lokatę, ale po przedostatniej próbie wyprzedziła ją reprezentantka gospodarzy, Ioana-Andreea Carcu. Polka nie poddała się jednak i rzutem na taśmę świetnie wykonała 2 i pół salta Delfina, za które otrzymała 58,05 pkt. To pozwoliło jej finalnie przeskoczyć na 9. pozycję. Zmagania wygrała Amanda Lundin ze Szwecji.