Kasia Wasick nominowana w Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Pływanie znów ma swoją przedstawicielkę w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski! Wśród 25 nominowanych w 88. edycji głosowania znalazła się tegoroczna wicemistrzyni świata i Europy, Katarzyna Wasick.

Dla zawodniczki AZS AWF Katowice to drugie takie wyróżnienie w karierze. Poprzednio została nominowana w 2020 roku. Zgromadziła wówczas 69 330 głosów i została sklasyfikowana na 11. miejscu.

W ostatnich miesiącach Wasick na dobre umocowała się w czołówce światowego pływania. W czerwcu w Budapeszcie srebrny medal czempionatu globu na 50 m stylem dowolnym, a dwa miesiące później cieszyła się z 2. miejsca w swojej koronnej konkurencji podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Sezon zimowy też rozpoczęła z wysokiego „C”. Wygrała zmagania sprinterek we wszystkich trzech zawodach Pucharu Świata: w Berlinie, Toronto i Indianapolis, uzyskując przy okazji jedne z najlepszych wyników w historii.

Po tym, jak dostarczyła nam wiele wspaniałych emocji, teraz możemy się jej odwdzięczyć. Jak przyczynić się do sukcesu naszej reprezentantki w 88. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku? Głosowanie jest przeprowadzone na trzy sposoby. Internetowo na https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/ (swój głos możecie oddawać co 12 godzin), za pośrednictwem sms-ów (do 6 stycznia) i poprzez wysłanie kuponów zamieszczanych w dniach 21 listopada – 23 grudnia w Przeglądzie Sportowym i Fakcie. Zwycięzcę poznamy w trakcie Gali Mistrzów Sportu 7 stycznia 2023 roku.

W niemal 100-letniej historii plebiscytu największe sukcesy spośród pływaków odnosiła Otylia Jędrzejczak, która aż trzy razy z rzędu wygrywała głosowania kibiców (w latach 2004-2006).

W czołowej dziesiątce meldowało się do tej pory łącznie 12 przedstawicieli pływania. Ostatnim z nich był Konrad Czerniak, który w 2011 roku uplasował się na 9. pozycji. Później nominowani byli jeszcze Paweł Korzeniowski, Radosław Kawęcki, Wojciech Wojdak czy właśnie Wasick, ale nikomu nie udało się już odebrać statuetki na styczniowej gali.