Kolejne triumfy w Atenach

Cztery zwycięstwa odnotowali polscy pływacy podczas drugiego dnia mistrzostw Grecji, które odbywają się w Atenach. W środowe popołudnie na najwyższym stopniu podium stanęli Aleksandra Knop, Dominika Sztandera, Dawid Wiekiera i Krzysztof Chmielewski.

Worek ze złotymi medalami otworzyła Knop. Zawodniczka UKS 190 Łódź wygrała zmagania na 200 m stylem dowolnym. W wyścigu finałowym przepłynęła cały dystans w czasie 2:02.40, wyprzedzając najgroźniejsze rywalki o ponad sekundę. Na 4. lokacie swój start zakończyła druga z Polek, Marta Klimek (2:04.05).

Kilkadziesiąt minut później łodzianka stanęła na podium raz jeszcze. Tym razem zajęła 2. pozycję na dystansie 200 m stylem motylkowym. Rywalizację zakończył z wynikiem 2:16.40.

Bezkonkurencyjni okazali się nasi żabkarze. Walkę o złoto na 100 m stylem klasycznym wygrali Dominika Sztandera i Dawid Wiekiera. Zawodniczka Juvenii Wrocław uzyskała czwarty rezultat w karierze (1:08.34), a reprezentant Wodnika Tychy finiszował w 1:01.38. W finale mężczyzn wystartował także Jan Kozakiewicz, który zanotował czas 1:04.02 (1:03.14 w eliminacjach) i był 8.

Medale wspólnie odebrali też bracia Chmielewscy. Na 200 m stylem motylkowym zwycięstwo odniósł Krzysztof (1:56.70), a Michał uplasował się na 3. miejscu (1:58.74). Rozdzielił ich tylko reprezentant gospodarzy, Andreas Vazaios.

Srebro do polskiego dorobku dorzuciła Paulina Peda (28.56), która wyścig finałowy na 50 m stylem grzbietowym zakończyła jedynie za Theodorą Drakou.

Tuż za podium znalazł się natomiast Kamil Sieradzki, który na 200 m stylem dowolnym uzyskał czas 1:52.46. Do brązowego medalisty, Georgiosa Fykatasa, zawodnik AZS AWF Katowice stracił zaledwie jedną setną sekundy. Biało-czerwoni popłynęli też w finale 50 m stylem grzbietowym. Paweł Franke został sklasyfikowany na 6. pozycji (25.71), a Karol Ostrowski ostatecznie był 8., ale dwukrotnie poprawiał rekord życiowy (rano 26.15; po południu 26.02).

W eliminacjach swoją formę sprawdzili również Bartosz Skóra (1:03.69 na 100 m stylem klasycznym) oraz delfiniści na dystansie 200 metrów: Jan Zubik (1:58.79), Adrian Jaśkiewicz (2:01.56) i Jakub Majerski (2:02.18).

Mistrzostwa Grecji potrwają do 22 lipca.