Kolejny sukces Piskorskiej w Flanders Swimming Cup

Adela Piskorska kontynuuje zwycięską passę. Zawodniczka AZS UMCS Lublin po piątkowym zwycięstwie na 50 m stylem grzbietowym podczas inauguracyjnego dnia Flanders Swimming Cup w Antwerpii dołożyła do swojej kolekcji triumf na dystansie 200 metrów. Znów zanotowała też bardzo dobry czas.

W eliminacjach nasza zawodniczka nie musiała się przesadnie wysilać. Bez najmniejszych problemów weszła do finału z drugim wynikiem (2:18.69). Po południu była już bezkonkurencyjna. Podopieczna Adriana Szajnickiego prowadziła od samego startu, dopływając do mety o ponad 4 sekundy przed Marią Godden z Irlandii, która była druga.

Cieszyc mógł też rezultat, który potwierdził, że na początku 2024 roku reprezentantka AZS UMCS Lublin znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Cztery długości basenu Piskorska pokonała w 2:11.01. Szybciej w swoim życiu pływała tylko trzykrotnie: w kwietniu ubiegłego roku podczas Swim Open w Berlinie (2:09.82) i gdy zdobywała mistrzostwo Polski w olsztyńskiej Aquasferze (2:09.40) oraz w maju – na Mare Nostrum w Barcelonie, gdy wypełniła w tej konkurencji minimum olimpijskie (2:10.15).

Prestiżowy Flanders Swimming Cup odbywa się już po raz 25. i regularnie przyciąga znane postaci ze światowej czołówki, które w ten sposób rozpoczynają rywalizację w roku kalendarzowym. Podobnie jest tym razem. W sobotę w Wezenberg Olympic Swimming Centre doszło między innymi do ciekawego pojedynku brytyjskich kraulistów. Na dystansie 100 m stylem dowolnym Jacob Whittle pokonał Thomasa Deana o sześć setnych sekundy (49.08 – 49.14). Z kolei brązowy medalista mistrzostw Europy w Rzymie na 50 m stylem klasycznym, Lucas Matzerath z Niemiec, wygrał zmagania w swojej koronnej konkurencji z czasem 28.09.

W niedzielę ostatni dzień zawodów w Antwerpii. Piskorską czeka jeszcze start na 100 m stylem grzbietowym. W tej konkurencji też ma zdecydowanie najlepszy czas zgłoszenia, a jej najgroźniejszymi rywalkami mogą być Fleur Verdonck z Belgii oraz Irlandki: Maria Godden i Ellen Walshe – brązowa medalistka niedawnych mistrzostw Europy na krótkim basenie w Otopeni na dystansie 400 m stylem zmiennym.