Krzysztof Chmielewski wśród nominowanych w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Krzysztof Chmielewski wśród nominowanych w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Wicemistrz świata i młodzieżowy mistrz Europy na dystansie 200 m stylem motylkowym, Krzysztof Chmielewski, znalazł się wśród 20 osób nominowanych w 89. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2023 Roku! Gala, podczas której poznamy najlepszych w głosowaniu, odbędzie się na początku stycznia.

Przed rokiem po wielu latach przerwy, ponownie doczekaliśmy się przedstawicielki pływania w czołowej dziesiątce plebiscytu. Na 8. miejscu w głosowaniu kibiców znalazła się Katarzyna Wasick.

Tym razem kapituła postanowiła, że w gronie nominowanych sportowców po raz pierwszy w swoim życiu znajdzie się Krzysztof Chmielewski. Zawodnik Muszelki Warszawa ma za sobą znakomite występy na najważniejszych międzynarodowych imprezach. Pod okiem trenera Grzegorza Olędzkiego wywalczył srebro na dystansie 200 m stylem motylkowym podczas mistrzostw świata w Fukuoce. W finałowym wyścigu uzyskał wynik gorszy tylko o 39 setnych sekundy od rekordu Polski Pawła Korzeniowskiego. Kilka tygodni później cieszył się również ze złota w tej samej konkurencji podczas pierwszych w historii młodzieżowych mistrzostw Europy w Dublinie.

Nasz reprezentant ma już na swoim koncie wypełnione minimum na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. W sierpniu przeniósł się za ocean, gdzie razem z bratem Michałem rozpoczął studia na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Na jego koncie są już pierwsze bardzo udane starty w zawodach akademickich.

Jak wspomóc Krzysztofa Chmielewskiego w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 Roku? Głosować można na trzy sposoby:
- internetowo na plebiscyt.przegladsportowy.pl (nawet dwa razy dziennie - co 12 godzin),
- wysyłając SMS na numer 7371 o treści: 2 (koszt 3,69 zł z VAT),
- wypełniając kupony zamieszczane do 23 grudnia w Przeglądzie Sportowym oraz w wybranych numerach Faktu i Fakt TV.

Głosowanie on-line potrwa do 5 stycznia do 12:00, natomiast pierwszy etap wysyłania sms-ów zakończy się tego samego dnia o 16:00. Laureatów poznamy w trakcie Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się w sobotę 6 stycznia 2024 roku.

W niemal 100-letniej historii plebiscytu największe sukcesy spośród pływaków odnosiła Otylia Jędrzejczak, która aż trzy razy z rzędu wygrywała głosowania kibiców (w latach 2004-2006). W czołowej dziesiątce meldowało się do tej pory łącznie 13 przedstawicieli pływania.