Ksawery Masiuk z nagrodą Nadziei Olimpijskiej

We wtorek w Warszawie odbyło się tradycyjne Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej. W trakcie tego wydarzenia Ksawery Masiuk został wyróżniony nagrodą Nadziei Olimpijskiej im. Eugeniusza Pietrasika, a do Polskiego Związku Pływackiego trafiły podziękowania od PKOl.

Spotkanie w hali EXPO XXI otworzył prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy. W trakcie uroczystości wręczono między innymi nagrody Nadziei Olimpijskich. To wyróżnienia dla młodych sportowców, którzy w danym roku osiągnęli znaczące sukcesy podczas międzynarodowych zawodów rangi mistrzostw świata, Europy lub Pucharu Świata w dyscyplinach olimpijskich, a którzy nie uczestniczyli jeszcze w igrzyskach olimpijskich.

Nagroda im. Eugeniusza Pietrasika trafiła tym razem do rąk Ksawerego Masiuka, który w 2022 roku został brązowym medalistą mistrzostw świata w Budapeszcie na 50 m stylem grzbietowym. Nasz pływak notował też znakomite osiągnięcia na wielkich imprezach międzynarodowych wśród juniorów. W trakcie wtorkowego spotkania razem z Masiukiem wyróżniony został też jego trener, Paweł Wołkow.

Obok zawodnika G-8 Bielany Warszawa nagrodę odebrała też kajakarka, Adrianna Kąkol.

Z kolei Polski Związek Pływacki, w ramach podziękowań, został uhonorowany przez Polski Komitet Olimpijski pamiątkową statuetką.