Kto wypełni minima w Warszawie? Czas na Arena Grand Prix Puchar Polski

Kto wypełni minima w Warszawie? Czas na Arena Grand Prix Puchar Polski

Już w najbliższy weekend na pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędą się czwarte zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2023/2024. Najlepsi powalczą o kwalifikację na igrzyska olimpijskie i mistrzostwa Europy, a młodzi zawodnicy zmierzą się też z minimami na juniorski czempionat Starego Kontynentu.

Tym razem do startu zgłosiły się aż 662 osoby. Dla większości z nich będzie to próba generalna przed mistrzostwami Polski, które 25 kwietnia rozpoczną się w Aqua Lublin. Niektórzy mogą jednak już teraz próbować powalczyć o kwalifikację na najważniejsze imprezy międzynarodowego tego lata – mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie.

Przed taką szansą ponownie staną między innymi nasi mistrzowie świata: Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki. Zawodnik Grupy 5Styl zgłosił się do rywalizacji na 50 m stylem dowolnym oraz 50 i 100 m stylem motylkowym. Z kolei reprezentanta AZS AWF Warszawa zobaczymy tym razem na 100 i 200 m stylem grzbietowym.

Ciekawie zapowiada się też walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ze ścisłej czołówki zawodów w Oświęcimiu w CSR WUM zabraknie tylko Aleksandry Polańskiej i Julii Smurzyńskiej. Na słupkach startowych pojawią się za to nieobecni kilka tygodni temu Ksawery Masiuk, Adrian Jaśkiewicz, Kamil Sieradzki, Dominika Sztandera, Adela Piskorska czy Laura Bernat. Wszyscy przystąpią do rywalizacji po udziale w reprezentacyjnych zgrupowaniach – w Andorze lub w tureckim Erzurum.

W Warszawie nieobecna będzie za to spora grupa naszych najlepszych młodych pływaków. To dlatego, że w weekend będą oni rywalizować na wielomeczach w Skopje i Grazu. Staną tam przed szansą na zdobycie medali i punktów do klasyfikacji drużynowej, ale też na wypełnienie minimów na mistrzostwa Europy juniorów. Co ważne, okazję do wywalczenia kwalifikacji na czempionat w Wilnie będą mieli też ci, którzy do Macedonii i Austrii nie polecieli, ale pojawią się na obiekcie przy ul. Księcia Trojdena. Chętnych nie powinno brakować.

Do stolicy przyjadą też zagraniczni goście. Tak jak w Oświęcimiu, na starcie znów staną siostry Alshehhi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wśród rywalizujących pływaków będą też między innymi zawodnicy z czeskiej Ostrawy oraz Hiszpanie reprezentujący Madrid N.C.

Zmagania w ramach Arena Grand Prix odbędą się w dniach 6-7 kwietnia. Zawody wspierają sponsor główny PZP – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., sponsor związku – PKP Cargo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Poranne bloki będą się rozpoczynać o godzinie 9:00, natomiast sobotni blok popołudniowy – poprzedzony oficjalną ceremonią otwarcia – zaplanowano na 17:00. Wszystkie wyścigi będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji na kanale Polskiego Związku Pływackiego na YouTube’ie.