Łukaszewicz wystąpi w finale Pucharu Świata!

Kolejny dobry występ Roberta Łukaszewicza w tegorocznym Pucharze Świata! W Montrealu podopieczny Andrzeja Kozdrańskiego zajął 12. miejsce w konkursie skoków z wieży i wywalczył kwalifikację do finałowych zawodów prestiżowego cyklu z udziałem najlepszych skoczków do wody, które odbędą się w sierpniu w Berlinie.

Zawodnik Stali Rzeszów pokazał się ze znakomitej strony w eliminacjach. W sześciu próbach zgromadził łącznie 382,00 pkt (najwięcej w dotychczasowej karierze). Taki wynik pozwolił mu zająć 11. pozycję i wywalczyć awans do finału. Przypieczętował też kwalifikację Łukaszewicza do zawodów w Berlinie, które w dniach 4-6 sierpnia zwieńczą sezon letni w skokach do wody.

Warto wspomnieć, że stawka w Montrealu była jeszcze mocniejsza niż kilka tygodni wcześniej w Xi’an, gdzie zainaugurowano cykl Pucharu Świata. Do rywalizujących, oprócz gospodarzy, dołączyli między innymi Amerykanie czy Australijczycy. O wejście do najlepszej dwunastki nie było więc łatwo, ale reprezentant Polski w pokonanym polu zostawił kilku utytułowanych zawodników – między innymi będących w europejskiej czołówce Timo Barthela z Niemiec (medalistę mistrzostw świata i Europy w skokach synchronicznych z wieży), Eduarda Timbrettiego z Włoch czy Carlosa Camacho z Hiszpanii.

W niedzielnym finale Łukaszewicz nie poprawił już osiągnięcia z poprzedniego dnia. Otrzymał od sędziów 350,90 pkt i został sklasyfikowany na 12. pozycji. Zmagania wygrał – podobnie jak w Xi’an – Hao Yang z Chin. Obok niego na podium stanęli Rikuto Tamai z Japonii oraz reprezentant gospodarzy, Kanadyjczyk Nathan Zsombor-Murray.