ME juniorów w pływaniu, Rzym 2021, eliminacje III dzień

Zdjęcie główne:

Z powodzeniem startowali nasi zawodnicy w eliminacjach 3. dnia ME w Rzymie. W konkurencji 100m stylem motylkowym 5. miejsce wywalczył Ksawery Masiuk (53,92), 8. Paweł Uryniuk (54,06), 9. Michał Chmielewski (54,14) i 17. Jan Zubik (54,76). Na 50m stylem klasycznym wynikiem 28,19 miejsce 5. wywalczył Bartosz Skóra. W tej samej konkurencji 14. był Kraczkowski Tomasz (28,67).Kwalifikację do popołudniowych półfinałów, zajmując 17. miejsce wywalczyła także Wiktoria Guść w konkurencji 200m stylem dowolnym (2:03,21). Klaudia Tarasiewicz w tej samej konkurencji była 29. (2:05,26), Julia Kulik 32. (2:05,72), Aleksandra Klusek 42. (2:07,54). Najwyższe miejsce wśród naszych zawodników w porannych eliminacjach wywalczył Ksawery Masiuk. Wynikiem 25,28 w konkurencji 50m stylem grzbietowym zajął pierwsze miejsce. W tej samej konkurencji 6. był Kacper Bidowaniec (26,15). Miejsce 15. wynikiem 26,31 wywalczył Filip Kosiński, a na pozycji30. rywalizację zakończył Kacper Czapla. W eliminacjach wystartowała także nasza sztafeta 4 x 100m stylem zmiennym MIX. Płynąc w składzie Laura Bernat, Karolina Piechowicz, Paweł Uryniuk, Nazar Żurawel uzyskała wynik 3:57,70 i zajmując 6. miejsce wywalczyła prawo udziału w popołudniowym finale.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM I KLUBOM.