ME Masters: Sztafety z Warszawy i Poznania na podium w Rzymie

Na przedostatni dzień pływackich mistrzostw Europy Masters w rzymskim Foro Italico organizatorzy zaplanowali wyłącznie wyścigi sztafetowe. W sobotniej rywalizacji nie zabrakło biało-czerwonych, którzy wywalczyli dwa medale na dystansie 4x50 m stylem dowolnym mężczyzn.

W kategorii 160-199 lat trzecie miejsce zajęła ekipa Warty Poznań. Piotr Witt, Błażej Wachowski, Dariusz Janyga i Marcin Szymkowiak uzyskali łączny czas 1:45.73. Naszych reprezentantów wyprzedzili tylko Finowie i Luksemburczycy.

Jeszcze wyżej znaleźli się natomiast przedstawiciele KU AZS UW, którzy w kategorii 100-119 lat wystąpili w składzie: Michał Bielawski, Krzysztof Micorek, Igor Rębas i Eugeniusz Puzan. Polacy zdobyli srebrne medale z rezultatem 1:39.36.

Pływacy Uniwersytetu Warszawskiego wystawili też obie sztafety mieszane. W stylu zmiennym otrzymali dyskwalifikację za przedwczesny start na jednej ze zmian, natomiast w stylu dowolnym stoczyli pasjonującą walkę o medale. Ostatecznie Bielawski, Rębas, Agnieszka Błocka i Edyta Ilcewicz uplasowali się na 4. pozycji (zaledwie dwanaście setnych sekundy za Włochami), ale na pocieszenie zostali nowymi rekordzistami Polski. Cały dystans pokonali w 1:45.58.

Zmagania w mistrzostwach Europy zakończą się w niedzielę wyścigami na dystansie 100 m stylem dowolnym.