MEJ w pływaniu: Karolina Piechowicz srebrną medalistką!

Podczas drugiego dnia mistrzostw Europy juniorów w Belgradzie biało-czerwoni cieszyli się z pierwszego medalu tej imprezy. Reprezentująca Swimland Olsztyn Karolina Piechowicz wywalczyła srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym. W środę w finałach pływali też Bartosz Michta i Adam Zdybel.

Na pływalni przy ul. Tadeusza Kościuszki Piechowicz pokazała się dziś ze świetnej strony. Jedną długość basenu przepłynęła w 31.19, ustępując tylko znakomitej Estonce, Eneli Jefimowej. Swoim rezultatem poprawiła nie tylko życiówkę, ale też rekord Polski 18-latek. Tym samym, podopieczna Gabrieli Wójtowicz i Bartosza Staneckiego ma już na swoim koncie trzy medale mistrzostw Europy juniorów. Do brązowych krążków z Rzymu (100 m stylem klasycznym) i Otopeni (50 m stylem klasycznym) dołożyła srebro.

O jak najlepsze występy w finałach starali się też Adam Zdybel z Delfina Gdynia i Bartosz Michta, reprezentujący KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zdybel zmierzył się z rywalami na dystansie 200 m stylem dowolnym. Wystartował odważnie i zakończył wyścig z rekordem życiowym (1:50.19), który dał mu 6. miejsce. Z kolei Michta nie zbliżył się już do swojej życiówki z półfinałów 200 m stylem motylkowym i był 8. (2:02.40).

W półfinałach 50 m stylem dowolnym wystąpiła Barbara Walczak. Zawodniczka G-8 Bielany Warszawa zaprezentowała się z bardzo dobrej strony już w eliminacjach. Chociaż do rywalizacji przystępowała dopiero z 45. czasem zgłoszenia, wyprzedziła między innymi wszystkie swoje reprezentacyjne koleżanki i z nowym rekordem życiowym (26.35) wywalczyła awans do kolejnej fazy. Po południu jeszcze się poprawiła. Cały dystans pokonała w 26.12 i ostatecznie została sklasyfikowana na 16. miejscu. Pozostałe Polki ukończyły zmagania na miejscach w czwartej i piątej dziesiątce. Alicja Nogaj była 34., Zofia Sobczak 35., a Gabriela Król 45.

Rano odpadła też Paulina Cierpiałowska na 100 m stylem motylkowym (20.) i trzej Polacy walczący o występ w jutrzejszym finale 1500 m stylem dowolnym. Najbliżej awansu wśród długodystansowców był Bartosz Kapała, który znalazł się na 10. pozycji. Bartosz Staniszewski był 15., a trzy lokaty niżej finiszował Jerzy Laryś. Do ósemki nie zdołała wejść jeszcze nasza sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym. Szymon Misiak, Mikołaj Filipiak, Gabriela Król i Julia Kulik zajęli 11. miejsce w stawce.

Biało-czerwonych w mistrzostwach Europy juniorów wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, sponsor główny PZP – Polska Grupa Energetyczna S. A. oraz Arena, Variopool i Carolina Medical Center. Zmagania w Serbii potrwają do niedzieli, 9 lipca.