MŚJ w pływaniu: Misiak na siódmym miejscu

Piątego dnia mistrzostw świata juniorów w pływaniu, które odbywają się w Netanji, byliśmy świadkami jednego finału z udziałem reprezentanta Polski. Na dystansie 50 m stylem motylkowym wystąpił Szymon Misiak. Zawodnik UKS Shark Rudna zajął 7. miejsce wśród najlepszych młodych sprinterów globu.

Misiak w finale nie poprawił już rekordu życiowego ustanowionego w czwartek w półfinałach. Tym razem jedną długość basenu przepłynął w 24.27 i został sklasyfikowany na 7. pozycji.

Osiemnastolatek ma za sobą intensywną sesję finałową. Zaledwie kilkanaście minut przed finałem 50 m stylem motylkowym wystartował na 100 m stylem dowolnym. Do półfinałów tej konkurencji dostał się z czasem 50.07, zajmując rano 4. miejsce. Po południu uzyskał rezultat 50.41 i był piętnasty.

Po południu z dobrej strony zaprezentowała się Paulina Cierpiałowska. Zawodniczka Barrakudy Gdańsk zajęła 11. miejsce w półfinałach 100 m stylem motylkowym. Dwie długości basenu przepłynęła w 1:00.24 i ustanowiła nowy rekord życiowy. Poprzedni – z tegorocznych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców - poprawiła o dwadzieścia trzy setne sekundy.

Dodatkowo w sesji porannej wystąpiło jeszcze troje biało-czerwonych. Adam Zdybel był 28. na 100 m stylem dowolnym (51.37), Julia Kulik zajęła 34. miejsce na 50 m stylem dowolnym (26.95), a najbliżej awansu do półfinałów była Gabriela Króla, która na 100 m stylem motylkowym uplasowała się na 18. lokacie. Do wejścia do szesnastki zabrakło jej zaledwie siedmiu setnych sekundy.

W sobotę eliminacje rozpoczną się o 8:30 polskiego czasu, a początek sesji finałowej zaplanowano na 17:00. Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze jedenaście konkurencji – dziewięć indywidualnych i dwie sztafetowe.

Ostatniego dnia mistrzostw na starcie pojawią się nasze zawodniczki. Najpierw Ewa Wrona powalczy o awans do indywidualnego finału na dystansie 200 m stylem klasycznym, a później dołączy do koleżanek w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Polki wystąpią w składzie: Król, Wrona, Cierpiałowska, Kulik.

Po pięciu dniach zawodów w Netanji na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej są Amerykanie (12 złotych – 8 srebrnych – 5 brązowych krążków), którzy wyprzedzają Australijczyków (7-7-6) i Duńczyków, którzy za sprawą Caspera Puggaarda mają na koncie dwa złota..