OOM 2022: Rukh i Elżanowski z kompletem zwycięstw

Valeriia Rukh ze Stali Rzeszów i Gabriel Elżanowski z Pałacu Młodzieży Warszawa zakończyli rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w skokach do wody z kompletem złotych medali. W klasyfikacji punktowej zawodów w Łodzi najlepsi byli zawodnicy ze stolicy.

Sukcesów Rukh i Elżanowskiego w grupie D (dla skoczków urodzonych w 2011 oraz 2012 roku) można się było spodziewać. Oboje świetnie spisują się w ostatnich miesiącach, kolekcjonując kolejne zwycięstwa. Nie inaczej było w Zatoce Sportu.

Zawodniczka Stali w skokach z metrowej trampoliny wyprzedziła Patrycję Tkacz i Nikolę Dynak, na trampolinie 3-metrowej finiszowała przed Julią Rzeczycką i Michaliną Kasińską, a na wieży sklasyfikowane za nią zostały Tkacz i Kasińska. Z kolei obok Elżanowskiego medale zdobywali Piotr Grochowalski (srebro w skokach z trampoliny 1 m i z wieży), Dzmitry Karasik (brąz na trampolinie 1 m i srebro na trampolinie 3 m), a także Jan Traczewski (brąz na trampolinie 3 m).

Skoczkowie z warszawskiego Pałacu Młodzieży zdominowali też rywalizację w grupie C (dla zawodników z 2009 i 2010 roku). Wśród chłopców świetnie spisywał się Jakub Czerwiński, który wygrał konkursy skoków z metrowej trampoliny i z wieży, a do tego dołożył srebro na 3-metrowej trampolinie. W ostatniej z tych konkurencji przegrał tylko z Leonem Gaudziakiem. Ich walka o złoto stała na dobrym poziomie i była bardzo zacięta. Czerwiński stracił prowadzenie po przedostatniej próbie i ostatecznie zgromadził tylko 6,45 pkt mniej od swojego klubowego kolegi. Trzeci był Kajetan Kukowski.

Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej złotymi medalami również podzieliły się reprezentantki Syreny. W skokach z trampoliny 1 m zwyciężyła Ada Siborenko, która wyprzedziła Gabrielę Stec i Sarę Skoczylas. Na 3-metrowej trampolinie triumfowała Róża Domańska (przed Skoczylas i Emilią Borkowską), a na wieży najlepiej poradziła sobie Borkowska (za nią uplasowały się Domańska i Nell Tygielska).