Pałac Młodzieży z kolejnym tytułem mistrzowskim

Zawodnicy stołecznego Pałacu Młodzieży sięgnęli po tytuł mistrzów Polski w piłce wodnej w kategorii juniorów młodszych (do lat 15), wygrywając bez porażki turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gliwicach. Tym samym powtórzyli sukces starszych kolegów, którzy triumfowali w rozgrywkach U-19.

Podopieczni Roberta Gałka, Jakuba Słowikowskiego i Ignacego Stępińskiego pewnie wygrali pierwsze cztery spotkania w gliwickim „Olimpijczyku”. Najpierw uporali się z Alfą Gorzów Wielkopolski (18:9), później z Polonią Bytom (11:6), Arkonią Waterpolo Szczecin (14:8) i GKPW 59 Gorzów Wielkopolski.

W ostatnim meczu doszło do ich konfrontacji z drugą niepokonaną drużyną – Neptunem Uniwersytet Łódzki. Zawodnicy Wiktora Berendiuhy lepiej rozpoczęli decydujące starcie i w przerwie po dwóch kwartach prowadzili 3:2. Kolejne minuty przyniosły warszawianom wyrównanie. Ostatecznie waterpoliści Syreny przeważyli losy spotkania w ostatniej kwarcie, którą wygrali 3:2.

Tym samym UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa zdobył tytuł mistrzowski, reprezentanci Neptuna musieli się zadowolić srebrnymi medalami, a brązowe krążki wywalczyli zawodnicy Alfy Gorzów Wielkopolski, którzy wyprzedzili Polonię Bytom, wygrywając z gospodarzami w ostatnim meczu całego turnieju 14:13.

Najlepszym strzelcem całego turnieju finałowego OOM został Dmytro Kriuczkow z Alfy. Reprezentant Ukrainy do lat 15 trafiał do siatki rywali w sumie aż 24 razy. W czołówce klasyfikacji znaleźli się też Rafał Orzechowski z Neptuna (17 trafień) oraz klubowy kolega Kriuczkowa, Jan Żabski (16 bramek).