Pierwszy start Rzeszutka i powtórka z Gwangju

Andrzej Rzeszutek zajął 38. miejsce w konkursie skoków do wody z 3-metrowej trampoliny podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Zawodnik AZS Łódź powtórzył w ten sposób swoje osiągnięcie z poprzedniego czempionatu globu, który odbył się trzy lata temu w koreańskim Gwangju.

Kilka tygodni temu nasz reprezentant znakomicie spisał się w tej konkurencji w mistrzostwach kraju. Tym razem nie zbliżył się jednak do rezultatu z Poznania. W eliminacjach otrzymał od sędziów 315.35 pkt, a to nie wystarczyło do awansu do półfinału. Polak został sklasyfikowany na 38. pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji.

Najlepszą notą mógł się pochwalić wicemistrz olimpijski, Zongyuan Wang z Chin (492.00 pkt), który później z 1. miejsca wszedł również do ścisłego finału.

Trzydziestoletniego Rzeszutka, dla którego są to już siódme mistrzostwa świata w karierze, w najbliższych dniach czeka jeszcze występ na trampolinie 1 m. W stolicy Węgier swoje umiejętności zaprezentuje również inni biało-czerwonych: Kaja Skrzek, Aleksandra Błażowska i Robert Łukaszewicz.

Plan startów Polaków w kolejnych dniach MŚ (eliminacje):

29 czerwca – 10:00 – Trampolina 1 m kobiet – Kaja Skrzek, Aleksandra Błażowska

30 czerwca – 12:00 – Trampolina 1 m mężczyzn – Andrzej Rzeszutek

1 lipca – 10:00 – Trampolina 3 m kobiet – Aleksandra Błażowska

2 lipca – 10:00 – Wieża mężczyzn – Robert Łukaszewicz