Piotr Woźniak na 5. miejscu w Pucharze Europy!

Pięciu reprezentantów Kormorana Olsztyn wystąpiło w przedostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu LEN w pływaniu na wodach otwartych, które odbyły się w Kilonii. Spośród biało-czerwonych najlepiej poradził sobie Piotr Woźniak, który zmagania na dystansie 10 km zakończył na 5. pozycji.

Zaledwie 17-letni Woźniak dopłynął do mety na czele sześcioosobowej grupy. Uzyskał czas 2:21:31.14 i na trasie dał się wyprzedzić tylko czterem zawodnikom. Z kolei na 12. pozycji uplasował się jego klubowy kolega, urodzony w 2004 roku Konrad Kozłowski.

Jak informował trener Kormorana Tomasz Grabysa, wyścig odbywał się w bardzo trudnych warunkach. Na wodzie panowały wysokie fale, wiał też silny wiatr. To spowodowało, że po 8 kilometrach z wody musieli wyjść pozostali trzej zawodnicy z Olsztyna: Szymon Kapała, Bartosz Kapała i Jacek Nowacki.

O tym, z jakimi wyzwaniami zmagali się zawodnicy, świadczyć mogą chociażby czasy najlepszych zawodników. Rywalizację mężczyzn wygrał rówieśnik Woźniaka, Linus Schwedler. Reprezentantowi gospodarzy pokonanie całej trasy zajęło 2 godziny, 11 minut i 17 sekund. Na finiszu Niemiec okazał się lepszy od prowadzącego przez większą część wyścigu Mychajło Romanczuka z Ukrainy o niespełna dwie sekundy. Trzeci był Andrea Filadelli z Włoch.

Ostatnie zawody z cyklu Pucharu LEN w pływaniu długodystansowym odbędą się 24 września w Barcelonie.