Piotr Woźniak zadebiutuje w FINA Marathon World Series

Izraelski Ejlat będzie gospodarzem ostatniego przystanku tegorocznego cyklu FINA Marathon World Series. W finałowych zawodach wystartuje światowa czołówka pływania na wodach otwartych. Nie zabraknie też Polskiego akcentu. Do Izraela udał się Piotr Woźniak z Kormorana Olsztyn.

Dla podopiecznego Tomasza Grabysy będzie to zwieńczenie bardzo udanego sezonu open water. Niespełna 17-letni pływak najpierw był 6. w mistrzostwach Europy juniorów, później został mistrzem Polski na 7,5 km i wraz z kolegami z Kormorana triumfował w Wąbrzeźnie również w sztafecie. Do tego dołożył wysokie lokaty w Pucharze Europy (5. w Kilonii i 12. w Barcelonie).

Teraz czeka go debiut w FINA Marathon World Series (dawnym Pucharze Świata). W Ejlacie obok naszego zawodnika pojawi się wielu znakomitych i utytułowanych pływaków, na czele z medalistami ostatnich igrzysk w Tokio (na listach są Sharon Van Rouwendaal, Ana Marcela Cunha, Kristof Rasovszky i Gregorio Paltrinieri) oraz mistrzostw świata w Budapeszcie (czyli Domenico Acerenzą i Leonie Beck).

Woźniak będzie jednym z najmłodszych zawodników w stawce, która wystartuje w Izraelu na dystansie 10 km. Wśród 52 mężczyzn zgłoszonych do rywalizacji urodzony w grudniu 2005 roku reprezentant Kormorana góruje wiekiem tylko nad Hunorem Kovacs-Seresem. Jest od Węgra starszy o niespełna miesiąc.

Wyścig z udziałem Polaka rozpocznie się w sobotę o godzinie 7:00 czasu lokalnego (6:00 w Polsce). Tego samego dnia o triumf powalczą również kobiety.

To już ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu FINA Marathon World Series. Po ich zakończeniu poznamy zatem zwycięzców klasyfikacji generalnej. O zwycięstwo wśród pań zaciekle walczą wspomniane wcześniej van Rouwendaal i Cunha. Holenderka i Brazylijka wspólnie prowadzą w zestawieniu z taką samą liczbą punktów. Wśród mężczyzn sporą przewagę nad rywalami ma Rasovszky. Drugi, ze stratą 250 punktów do Węgra jest Paltrinieri.