Polki gotowe na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w pływaniu artystycznym

Polki gotowe na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w pływaniu artystycznym

Trzy reprezentantki naszego kraju odliczają ostatnie godziny do startu w mistrzostwach Europy juniorów młodszych w pływaniu artystycznym. Czempionat dla zawodników w wieku 13-15 lat rozpocznie się w czwartek w miejscowości Montceau les Mines.

Na francuskiej pływalni zaprezentują się złote medalistki niedawnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Oświęcimiu, a więc Michalina Gnacek z UKS Pływanie Artystyczne Trzebnica (wśród solistek) oraz reprezentantki Aurory Wrocław: Katarzyna Brol i Wiktoria Maruszak (w duecie).

- Dziewczyny są nastawione bojowo. Z pewnością zaprezentują się najlepiej jak potrafią, w związku z szansą jaka im się nadarzyła. To ich pierwsze zawody rangi mistrzostw Europy. Liczymy na jak najlepsze wyniki punktowe i kwalifikacje do finałów – mówi trener Aurory Wrocław, Agnieszka Dziewirz.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 28-31 lipca. Zmagania zainaugurują występy duetów w eliminacjach programu dowolnego, więc na pierwszy występ Polek nie przyjdzie nam długo czekać. Wyniki będzie można śledzić W TYM MIEJSCU, a transmisję m. in. na kanale Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN) na portalu dailymotion.com.

To dopiero druga edycja czempionatu Starego Kontynentu w pływaniu artystycznym dedykowana juniorom młodszym w wieku od 13 do 15 lat. Pierwsza została zorganizowana niespełna rok temu w Rijece. W Chorwacji biało-czerwone jeszcze nie startowały.