Polska kadra niepokonana w turnieju U-14

Reprezentanci Polski do lat 14 w piłce wodnej okazali się nie do zatrzymania podczas turnieju, który odbył się w słowackich Novakach. Memoriał Sergeja Charina zwieńczył tygodniowe zgrupowanie, podczas którego młodzi waterpoliści z naszego kraju szlifowali swoje umiejętności.

Biało-czerwoni przeszli jak burza fazę grupową. Najpierw uporali się z drużynami ze Słowacji: XBS Samorin i KVP Novaky, a pierwsze miejsce w grupie przypieczętowali pokonując zespół z Lwowa. Najwięcej problemów sprawili im gospodarze, którzy świetnie weszli w mecz, wygrywając pierwszą kwartę 6:3. Polacy szybko wzięli się do odrabiania strat i w połowie spotkania był już remis. Kolejne dwie odsłony przebiegały pod dyktando naszych młodych zawodników, którzy ostatecznie wygrali 16:9.

W półfinale podopieczni Jacka Osińskiego, Michaiła Jazerskiego oraz Michała Bara trafili na kolejny zespół ze Słowacji: Slavię Presov. Znów nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. Szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę i triumfowali 17:5.

Rywalami naszych kadrowiczów w starciu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju ponownie byli gospodarze. Tym razem to Polacy lepiej rozpoczęli spotkanie. Po pierwszej części gry prowadzili 3:1. W drugiej dali się jeszcze dogonić, ale szybko odpowiedzieli kolejnymi trafieniami. Ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 11:7.

W turnieju wystąpiły też drużyny z Niemiec i Mołdawii.